Avaleht Kultuur Teater Täna esietendub noorte lavastus „Suhtlen, järelikult olen!”
Täna esietendub noorte lavastus „Suhtlen, järelikult olen!”

Täna esietendub noorte lavastus „Suhtlen, järelikult olen!”

Foto: Villem Roosat

NUKU teatri ovaalsaalis etendub viiel korral noortestuudio lõpulavastus „Suhtlen, järelikult olen!”, kus on laval kaks aastat teatriõppes käinud 15 noort.

Noortestuudio ammutas materjali meie ümber tihedasti põimunud inimsuhete võrgustikust ning lavastuses lahatakse üksindust, noorte esimesi romantilisi tundeid ja unistusi. Lavaloo dramaturgia on loonud trupp ning stuudio juhendaja Mihkel Tikerpalu. Lavastuse koreograafid on Kaisa Selde ja Siim Tõniste, nukustseenid seadnud Katri Pekri ning lavakujunduse on loonud stuudio õpilane Iris Pähn.

Stuudio juhendaja Mihkel Tikerpalu ütleb, et talle on olnud põnev jälgida nii noorte silmaringi ja oskustepagasi laienemist kui ka suhete arenemist. „Noorte suhted on neile endile väga oluline teema ning pakub palju väärt ja hingepuudutavat materjali, millest üks autor ja lavastaja kinni saab haarata. Panin kokku loo, mis räägib neist endist, tuleb nende endi seest, pakkudes humoorikas-iroonilist pilku meid kõiki ümbritsevale suhtepuntrale,“ kommenteerib Tikerpalu.

Panin kokku loo, mis räägib neist endist, tuleb nende endi seest, pakkudes humoorikas-iroonilist pilku meid kõiki ümbritsevale suhtepuntrale.

Laval on õpilased Alari Errit, Birgit Murd, Desirè Raudsepp, Helena Jõgi, Katriin Rebeca Selirand, Keijo-Johann Norden, Lotta Pärnpuu, Maria Helena Seppik, Maria Kaljula, Marie Loviise Mänd, Melmariin Salumäe, Mihkel Viinalass, Pirte Laura Lember, Sander Etverk ja Triin Heidov.

„Noortestuudio on olnud minu jaoks väga oluline. Kahe aasta jooksul olen mitmel korral tajunud, et olen õiges kohas, tegelen teatriga. Näiteks intensiivsete improteatri tundide ajal, kui me järsku hakkasime üksteise mõtteid lugema ja meil tekkis ühine arusaam, nägemus stseenidest ja kasvasime grupina väga tugevalt kokku,“ räägib stuudio õpilane Marie Loviise Mänd. „Etendustele lähen vastu vastakate tunnetega. On väga tore, et saame selle pundiga, kellega kaks aastat käsi-jalgupidi koos oleme olnud, midagi vaatajateni tuua. Samas on see ka meie teekonna lõpp selles teatris ja sellises seltskonnas. NUKUst on saanud meie kodu ja stuudiost meie pere, mõlemast on väga raske lahti lasta,“ sõnab ta.

Ka heli- ning valguskujundusse on noored oma mõtte ja käed külge pannud. 2016. aasta sügisel vastu võetud noortestuudio õppejõududeks on olnud stuudio juht Mihkel Tikerpalu, Laura Nõlvak (lavavõitlus), Katri Pekri (nukutehnika), Kaisa Selde ja Siim Tõniste (füüsiline teater), Mairi Tikerpalu ja Tarvo Krall (improvisatsioon), Andres Roosileht (lavakõne), Mait Visnapuu (hääleseade), Mihkel Seeder (dramaturgia) ja Vahur Keller (nuku- ja visuaalteatriajalugu).

NUKU noortestuudio on NUKU teatri juures tegutsev kaheaastase õppega teatristuudio, kus näitlejate, lavastajate ja loomeinimeste juhendamisel omandavad teatrikunsti algteadmisi 15–18 aastased kooliõpilased. Nukuteatri noortestuudio esimene koosseis alustas õpinguid 2000. aasta sügisel, seega lõppeb sel hooajal noortestuudio 18. tegevusaasta. Kaheksateistkümne aastaga on stuudios õppinud mitusada noort. Stuudio endisi õpilasi on tegutsemas eesti teatrilavadel ja -koolides, filmides, teleseriaalides ja mujal kultuurielus.

Lavastust „Suhtlen, järelikult olen!” mängitakse 12.–16. juunini NUKU teatri Ovaalsaalis algusega kell 19.00.

Kommentaarid