Avaleht Poliitika Tartu kaasava eelarve aruteludes otsitakse 25 ideed
Tartu kaasava eelarve aruteludes otsitakse 25 ideed

Tartu kaasava eelarve aruteludes otsitakse 25 ideed

Foto: Pixabay

Täna ja 13. juunil kell 17 toimuvad Sisevete Saatkonnas kaasava eelarve arutelud, kus ideede üle arutlevad ideede autorid ja valdkondade asjatundjad. Selgub ka 25 ideed, mis lähevad oktoobris toimuvale rahvahääletusele.

Tartu kaasavasse eelarvesse esitati tänavu 57 ideed, millest jõudis arutelule 33 ideed. Arutelule ei pääsenud ideed, mis ei ole teostatavad kas ajaliselt, rahaliselt või tehniliselt, mis ei vasta kaasava eelarve tingimustele või mis on juba lähiajal tegemisel. Arutelu tulemusena selgub 25 ideed, mis lähevad 4.-10. oktoobril toimuvale rahvahääletusele.

11. juunil arutletakse ideede üle, mis koonduvad teemagrupi “Sport ja liikumine” alla ning 13. juunil on arutelu teemaks “Linnaruumi rikastamine ja liiklusturvalisus”.

Huvilised on oodatud arutelu jälgima ja soovi korral sõna sekka ütlema. Hindamisel osalevad ideede autorid ja kutsutud eksperdid. Arutelusid modereerib Andrei Liimets.

Kaasava eelarve eesmärgid on parandada kogukondadevahelist koostööd, tutvustada linlastele eelarve koostamise põhimõtteid ning midagi reaalselt ellu viia. Kaasava eelarve ideeks võib olla investeeringuobjekt maksumuse ülempiiriga 100 000 eurot. Eesmärgiks on 200 000 euro eest viia 2019. aastal ellu vähemalt kaks ideed.

Kaasava eelarve eesmärgid on parandada kogukondadevahelist koostööd, tutvustada linlastele eelarve koostamise põhimõtteid ning midagi reaalselt ellu viia.

Kõikide ideedega ja kaasava eelarve käiguga saab tutvuda SIIN.

Kommentaarid