Avaleht Eesti elu Tartu toetab tänavu kultuuri-, spordi- ja noorsootööprojekte 1,5 miljoni euroga
Tartu toetab tänavu kultuuri-, spordi- ja noorsootööprojekte 1,5 miljoni euroga

Tartu toetab tänavu kultuuri-, spordi- ja noorsootööprojekte 1,5 miljoni euroga

Tartu
Foto: Shutterstock

Tartu linn eraldas tänavuste kultuuri-, spordi- ja noorsootööprojektide toetuseks ühtekokku 1,5 miljonit eurot, mis on 2017. aastaga võrreldes ligi 17 protsenti enam.

Kultuuriprojekte toetab linn tänavu 758 000 euroga ja kokku saab linnalt toetust 94 erinevat kultuuriüritust. „Tänavust Tartu kultuurivaldkonna eelarvet ja –programmi iseloomustavad märksõnad on Eesti Vabariigi 100. juubel ning Euroopa 2024. aasta kultuuripealinnaks kandideerimine,“ ütles abilinnapea Madis Lepajõe. Lisaks traditsioonilistele kultuuriüritustele ja -festivalidele toimub abilinnapea sõnul tänavu linna toel mitmeid Eesti Vabariigi 100. juubelit tähistavaid kultuurisündmusi, näiteks rahvusvaheline üliõpilasfestival Gaudeamus, Tartumaa rahvatantsupidu VABA SADA, Baltimaade Muusikaakadeemiate Orkestri meistriklassi kontsert, Vanemuise teatri korraldatav Vabaduse festival ning Eesti kultuuriseltside festival.

Linn on suurendanud rea traditsiooniliste ürituste toetusi. Lisaks saavad uute ettevõtmiste seas linnalt rahalist tuge Ulmefestival, Jaan Tõnissoni sünniaastapäeva konverents ja Salemi kiriku kunstiprogramm ning toetust antakse ülemaailmse luulepäeva tähistamiseks ja loominguliste kodusalongide korraldamiseks.

Spordiprojekte toetab linn 2018. aastal ühtekokku 675 000 euroga. Tartu linna esindusvõistkondade toetus on kokku 240 000 eurot, millest 100 000 läheb BC Tartu Ülikool korvpallimeeskonnale, 50 000 saavad linnalt Bigbank Tartu võrkpallimeeskond ja Jalgpallikooli Tammeka jalgpallimeeskond ning 40 000 eurot Tartu Kalev Välk jäähokimeeskond. 16 000 euroga toetab linn Tartu linna meistrivõistluste läbiviimist ning 8300 euroga koolidevahelisi karikavõistlusi. Raha on planeeritud ka täiendavate spordiprojektide toetamiseks ja olümpialootuse stipendiumiks.

Uutest suurematest spordisündmustest toimuvad tänavu Tartus Euroopa meistrivõistlused triatlonis, üliõpilaste maailmameistrivõistlused suusaorienteerumises ja taas on tulemas Rally Estonia.

Noorsootööprojektide ja -programmide kogutoetuseks on aastal 2018. kavandatud 68 000 eurot.
Kolm suuremat toetust on planeeritud Animeklubile Asashio festivali AniMatsuri 2018 läbiviimiseks, MTÜle Vanem Vend, Vanem Õde 2018. aastal toimuvateks tegevusteks ja SAle Domus Dorpatensis „DD Akadeemia arenguprogrammi“ elluviimiseks. Uute tulijatena saavad toetust näiteks MTÜ Iseseisev elu kolmepäevase linnalaagri korraldamiseks Toidupangast abisaavatele peredele ning MTÜ Mure Pooleks, kes korraldavad terve aasta jooksul toimuvat gümnaasiuminoorte enesearengu programmi.

Kommentaarid