Avaleht Eesti elu Tartumaa Kuldsed Tammeoksad 2014
Tartumaa Kuldsed Tammeoksad 2014

Tartumaa Kuldsed Tammeoksad 2014

Tartumaa Kuldsed Tammeoksad 2014Tartu maavanem annab tänavu teenetemärgi Tartumaa Kuldne Tammeoks kolmele tublile ja teenekale tartumaalasele.

Külli Must on Alatskivi lossi perenaine ning restaureerimisprojekti juht. Töö kõrvalt on ta omandanud Tartu Ülikoolis magistrikraadi kultuuriväärtuste säilitamise erialal. Tema eestvedamisel on Alatskivi loss muutumas Peipsiveere piirkonna kultuurikeskuseks ja turismimagnetiks. Külli pühendumus oma tööle ületab kaugelt ametijuhendisse kirja pandut. Külli Must on ka aktiivne kogukonnaliige, kuulub Alatskivi vallavolikogusse ning on kolme tütre ema.

Ursel Oja on muusik ja muusikaõpetaja, kes õpetab Heino Elleri nimelise Tartu muusikakoolis jazz- ja poplaulu ning on Ülenurme Muusikakooli laulustuudio juht. Ta on musitseerinud paljudes ansamblites ning korraldanud arvukalt kontserte ja muusikafestivale. Eriline anne on Ursel Ojal pedagoogitööks ja noortega suhtlemiseks. Ei möödu ühtegi üleriigilist
laulukonkurssi, kus tema õpilased ei saavutaks auhinnalisi kohti. Mitmeid neist on jõudnud ka rahvusvahelisele areenile.

Jaan Sõrra on sündinud Viljandis. Eesti taasiseseisvudes sai ta tagasi oma isatalu Käreveres. Nüüdseks juba 15 aastat on Jaan Sõrra olnud Tartumaa põllumeeste liidu juhatuse esimees. Tema eestvedamisel on põldurite maakondlik kutseliit kujunenud tegusaks ja sõnakaks organisatsiooniks. Jaan Sõrra on kuulunud ka aastaid Eesti Põllumeeste Keskliidu juhtorganitesse, on Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja liige. Kuulub Tartu linnavolikogusse, on kolme lapse isa ning nelja lapselapse vanaisa.

Maavanem Reno Laidre annab laureaatidele teenetemärgid Eesti Vabariigi 96. aastapäevale pühendatud pidulikul aktusel, mis toimub 24. veebruaril Tartu Ülikooli ajaloo muuseumi valges saalis ning kuhu on kutsutud maakonna kohalike omavalitsuste, riigiametite, suuremate kultuuri- ja haridusasutuste ning vabaühenduste juhid.

Teenetemärk Tartumaa Kuldne Tammeoks on asutatud, tunnustamaks pikaajalist väärtuslikku panust Tartu maakonna majanduse, kultuuri, elukeskkonna ja inimeste heaolu hüvanguks. Tõrudega tammeoksa kujund on pärit Tartumaa vapilt, kus see sümboliseerib tugevust, järjepidevust ja kasvu.

Kommentaarid