Avaleht Eesti elu TUNNUSTA TEGIJAT! Tallinn ootab nominente tiitlile „Põhjala valguspärl”
TUNNUSTA TEGIJAT! Tallinn ootab nominente tiitlile „Põhjala valguspärl”

TUNNUSTA TEGIJAT! Tallinn ootab nominente tiitlile „Põhjala valguspärl”

Kuni  28. veebruarini saavad kõik Tallinna linnakodanikud, asutused ja organisatsioonid esitada ettepanekuid linnarajatiste kujundusvalgustuse tunnustuskonkursile „Põhjala valguspärl”.

Ettepanekuid hinnatavate rajatiste kohta võivad esitada kõik linlased ja organisatsioonid kuni 28. veebruarini 2018 telefonil 6 457 191, elektronposti aadressilhannes.vaga@tallinnlv.ee või postiaadressil Tallinna Kommunaalamet, Mündi 2, Tallinn, postiindeks 15 197.  Ettepanekus peab olema rajatise täpne asukoht ning soovitavalt ka töö teostaja kontaktandmed. Konkursile laekunud objektide hindamisel lähtutakse objekti esteetilisest ja tehnilisest disainist ning projekti maksumusest ja ökonoomsusest.

Alates 2006. aastast on Tallinna Linn korraldanud iga-aastaselt arhitektuuri – ja kujundusvalgustuse konkurssi, mille eesmärgiks on tunnustamise kaudu julgustada ehitiste omanikke pimedal ajal oma hoonete välisilmet iluvalgustuse abil kauniks muutma.  Tallinna linnaruumi kerkib üha enam ehitisi ja rajatisi, mis on kujundusvalgustuse abil atraktiivseks ja pilkupüüdvaks muudetud.

Alates 2006 aastast on tiitliga „Põhjala Valguspärl“ tunnustatud Eesti Kunstimuuseumi peahoone KUMU, rahvusooper “Estonia” hoone, Eesti Draamateatri hoone, Tallinna Tehnikaülikooli peahoone fassaadi ja Akadeemikute allee valgustuslahendus, Viru väljaku ja Mere puiestee nurgal asuva ärihoone „Metro Plaza“ hoone, Tallinna teletorn ning Ülemiste keskuse hoone.

Kommentaarid