Avaleht Kultuur Film Unenäoline Filmilindifestival kogub kinosõprade abiga hoogu
Unenäoline Filmilindifestival kogub kinosõprade abiga hoogu

Unenäoline Filmilindifestival kogub kinosõprade abiga hoogu

Fotod: Reino Kuber

Kino Sõprus ja Tartu Elektriteater korraldavad 19. augustil Järva-Jaanis Filmilindifestivali, millega avaldatakse austust aegumatule kinokunstile.

Filmilindifestival toimub Järva-Jaani Kinomuuseumis ning Vanatehnika varjupaigas – vanade busside, trammide ja trollide keskel. Festivali iseloomulikuks osaks on kinoklassikaks saanud filmide näitamine 35-millimeetristelt lintidelt, projektoripõrina saatel, õdusas ja unenäolises õhkkonnas.

Kuni juuli lõpuni saavad kinokunsti sõbrad festivali korraldamisele kaasa aidata läbi Hooandja. “Hooandja kaudu saab endale soetada soodsa pileti ning eriti tore on, et viiendiku sealsetest tuludest saame kinkida Järva-Jaani Kinomuuseumile. Ikka selleks, et vahva muuseum saaks ka edaspidi kõigile elamusi pakkuda,” rääkis üks festivali korraldajatest Kristel Lipand.

Seekord sai festival endale teemaks “ulm” ning festivali unenäolisus peegeldub tänavu ka filmivalikust. Festivalipäeval linastuvad Kinomuuseumis Federico Fellini fantaasiaid täis mängufilm “8 ½” (1963), teaduslik-fantastiline põnevusfilm “Hukkunud Alpinisti” hotell” (1979) ning müstiline “The Holy Mountain” (1973). Festivaliplatsile püsitatavas kinotelgis näidatakse ööseansina mängufilmi “Holy Motors” (2012), päeva vältel linastub kinotelgis nõukogudeaegsete multifilmide programm.

Festivalil jagub lisaks kinokunsti nautimisele palju muudki tegevust. Lastel on võimalus osaleda animatsiooni töötoas ja viktoriinis, mängida lauamänge ning seigelda vanade sõidukite keskel aaretejahil.

Hea meeleolu loovad maitsev toit ja jook, päeva saadavad festivaliplatsil öösse popup klubi VÄLK valitud DJ-d ja live esinejad. Samuti saab festivalil osaleda lauatennise turniiril, külastada Tuletõrjemuuseumit ning visata leili ainulaadses tuletõrjebussis paiknevas saunas.

Pealinnast ja Tartust tulijad toob soovi korral festivalile buss, millega on võimalik hilisel öötunnil ka tagasi sõita. Festivali piletid on saadaval ka Piletilevis ning kinos Sõprus.

Kommentaarid