Avaleht Kultuur VABADUS ON TUNNE! Tallinnas tähistatakse taasiseseisvumispäeva laulu- ja tantsupäevaga
VABADUS ON TUNNE! Tallinnas tähistatakse taasiseseisvumispäeva laulu- ja tantsupäevaga

VABADUS ON TUNNE! Tallinnas tähistatakse taasiseseisvumispäeva laulu- ja tantsupäevaga

TallinnTallinn tähistab 20. augustil taasiseseisvumispäeva suurejoonelise laulu- ja tantsupäeva kontserdiga kell 12.00 Vabaduse väljakul. Kontserdi pealkiri on „Vabadus on tunne“.

Tallinna Kultuuriameti juhataja Aini Härmi sõnul on vabadus midagi väga personaalset. „Vabadus on tunne. Vabadus on õigus, aga vabadus on ka vastutus. Igaühel, kes sel päeval Vabaduse väljakule tuleb, on oma lugu vabaks saamisest ja vaba olemisest,“ sõnas Härm.

Tallinna peaväljakule koguneb sel päeval üle 1000 laulja 30 koorist ja ligi 100 tantsijat 6 tantsurühmast.  Lavale tulevad Kaitseväe orkester, Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli puhkpilliorkester ja bänd ning armastatud solistid. Kavas on isamaalised laulud üldlaulupidude repertuaarist (Eespere „Ärkamise aeg“, Vinter „Laul Põhjamaast“, Sarapik „Ta lendab mesipuu poole“, Mattiiseni isamaalised laulud jt), aga ka uudisteosed ja rahvale tuntud laulud („Maa tuleb täita lastega“, „Majakene mere ääres“, „Kungla rahvas“ jt). Kontserdi kunstilised juhid on Aarne Saluveer ja Kalev Järvela.

Osalevad koorid ja tantsurühmad: 21. Kooli lastekoor Vocal Spirit, Eesti Raadio Lastekoor, Eesti Rahvusraamatukogu naiskoor, ERRi segakoor, Estonia Seltsi segakoor, ETV kontsertkoor, ETV lastekoor, ETV mudilaskoor, ETV tütarlastekoor, HUIK!, Kammernaiskoor Miinad, Koidupuna, Kuljus, Kultuuripealinna segakoor, Lastekoor Ellerhein, Leigarid, Musamari Koorikooli lastekoor, Musamari Koorikooli mudilaskoor, Naiskoor Carmina, Nõmme Kultuurikeskuse neidudekoor KEVAD, Nõmme Õpetajate Naiskoor, Pääsuke, Raadio Laulustuudio mudilaskoor, Rahvusooper Estonia Poistekoor, Salme Kultuurikeskuse naiskoor Ilo, Segakoor Noorus, Sõleke, Sõprus, Tallinna 21. Kooli mudilaskoor, Tallinna Huvikeskuse „Kullo“ mudilaskoor Ellerhein, Tallinna Kammerkoor, Tallinna Poistekoor, Tallinna Reaalkooli tütarlastekoor, TTÜ naiskoor, Tütarlastekoor Ellerhein, Vox populi.

Viimati toimus Tallinna laulupäev Kadriorus 20. augustil 2013. aastal.

Vabadus on tunne

Kommentaarid