Avaleht Keskkond Vabatahtlikud Ungarist ja Taist õpetavad Eesti noori keskkonnasõbralikult tarbima
Vabatahtlikud Ungarist ja Taist õpetavad Eesti noori keskkonnasõbralikult tarbima

Vabatahtlikud Ungarist ja Taist õpetavad Eesti noori keskkonnasõbralikult tarbima

Noorteorganisatsiooni AIESEC vabatahtlikud Ungarist ja Taist löövad 26. juunist kuni 4. augustini kaasa Valma suvelaagri toimkonnas, kus nende ülesandeks on harida laagrisse tulnud lapsi keskkonnasõbralikumalt tarbima.

Alates tänasest veedavad neli vabatahtlikku, kellest kaks on Ungarist ja kaks Taist, kuus nädalat Viljandi vallas Valma suvelaagris, kus koostöös noorteorganisatsiooniga AIESEC viiakse ellu sotsiaalprojekt Green Direction. Laagris oldud nädalate jooksul korraldavad noored vabatahtlikud töötubasid, arutelusid ja mängulisi tegevusi, mille abil selgitatakse lastele, mis on keskkonnasõbralik tarbimine ning kuidas lapsed ise säästlikumalt tarbida saaksid.

AIESEC in Tartu presidendi Anna Elisabeth Rehema sõnul on seda moodi koostöö kasulik nii laagrilastele kui ka vabatahtlikele. „Eestis kui heaoluühiskonnas tarbitakse üha rohkem ning lapsed on juba üles kasvanud sellise mõtteviisiga, et mida rohkem, seda uhkem. Kahjuks pole maailmas lõputult ressursse ning keskkond kannatab meie ületarbimise tõttu,“ sõnas Rehema. „Kuigi projektis on õppija rollis laagrilised, on tegelikult väga suur osa ka meie vabatahtlike arengul. Veeta seitse nädalat täiesti võõras riigis ning töötada tundmatute inimestega on ikka päris suur väljakutse. Vabatahtlik töö on üks parimaid viise mõistmaks, mis sulle meeldib, mida sa juba oskad ning mis hetkel ühiskonnas oluline on,“ lisas Rehema.

Sotsiaalprojekt Green Direction toimub sel aastal teist korda. Esimest korda korraldati samanimeline projekt aastal 2015 ning tookord olid koostööpartneriteks Tartu Loodusmaja, Eestimaa Looduse Fond ja Eesti Roheline Liikumine. Sellel aastal on lisaks Valma laagrile kaasatud ka Taevaskoja laager Lõuna-Eestis, kus panustavad laste arengusse veel kolm vabatahtlikku, ning Bellinori keelelaager Keila vallas. Projekt põhineb säästva arengu eesmärgil number 12 – säästev tootmine ja tarbimine.

Kommentaarid