Avaleht Tunnustus Valgamaal toimub taas austamisgala abielupaaridele
Valgamaal toimub taas austamisgala abielupaaridele

Valgamaal toimub taas austamisgala abielupaaridele

Valgamaa abielupaarid8.novembril toimub traditsiooniline austamisgala abielupaaridele, kellel täitus või täitub tänavu 25, 50 või enam abieluaastat.

Üritus kannab nime „Kaunimad aastad“ ja külalistel tuleb Valga kultuuri- ja huvialakeskusesse tulla kell 18.30.

Austamisgala eesmärgiks on tunnustada ja väärtustada abielu ning peretraditsioone. „Selle traditsioonilise üritusega teeme kummarduse neile, kes on pikkade aastate möödudes hoidnud abieluväärtust. Pikki aastaid kestnud abielu annab eluteele kaasa pagasi, mida kõigile jagada.

Olla eeskujuks lastele, lastelastele ja kogu ühiskonnale. Pereväärtusi ei tohi kunagi tahaplaanile jätta,“ ütles perekonnaseisuametnik Anne Puller.

Sama ürituse raames kuulutab maavanem välja ka Valgamaa aasta isa 2017.

Traditsiooniliselt saabuvad abielupaarid saali pulmamarsi saatel. Osalejad saavad endale üritusest väikese meene foto näol. Pakutakse muusikalist naudingut, vahuveini ja torti.

Korraldajad paluvad abielupaaridel endast eelnevalt teada anda. „Maavalitsusel pole infot kõikide abielupaaride kohta, sest me ei tunne kogu Valgamaa elanikkonda. Seega on üritusel osalemise eeltingimuseks registreerumine. Piduliku vastuvõtu paremaks organiseerimiseks soovime teada osalejate nime ja infot selle kohta, kus ning millal abielu sõlmiti. Oleme tänulikud nii lastele kui lastelastele ja omavalitsustele, kui meid auväärsetest abielupaaridest teavitaksite,“ täpsustas Puller.

Abielupaarid peavad üritusel osalemiseks helistama telefonil 766 6105 (Anne Puller) või 766 6162 (Evi Koop). Samuti saab ennast registreerida e-maili teel: anne.puller@valga.maavalitsus.ee

Osalemiseks saab ennast kirja panna 31. oktoobrini.

Kommentaarid