Avaleht Eesti elu Valminud on eesti keele – eesti viipekeele veebisõnastik
Valminud on eesti keele – eesti viipekeele veebisõnastik
Eesti elu
0

Valminud on eesti keele – eesti viipekeele veebisõnastik

0

Valminud on eesti keele – eesti viipekeele veebisõnastikTäna kell 15 esitletakse Eesti Keele Instituudis (Tallinn, Roosikrantsi 6) eesti keele – eesti viipekeele veebisõnastikku, mis on mõeldud abistama nii eesti viipekeele õppijaid kui ka viipekeele kasutajaid eesti keele õppimisel.

Sõnastik on koostatud vastvalminud eesti keele põhisõnavara sõnastiku baasil, millele on lisatud eesti viipekeele vasted. Sõnastik sisaldab üle 4000 märksõna, kasutajaliides võimaldab nii eestikeelse sõna kui ka eesti viipekeelse viipe otsingut. Otsinguvõimalus viipekeele kaudu teeb sõnastiku kergesti kasutatavaks kurtidele eesti keele õppimisel, eestikeelne otsing aga võimaldab huvilistel õppida eesti viipekeelt.

Sõnastiku kasutajaliidese loomist on toetanud Hasartmängumaksu Nõukogu Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Sotsiaalministeeriumi kaudu.

Esitlusel kõnelevad Eesti Keele Instituudi direktor Urmas Sutrop, “Eesti keele põhisõnavara sõnastiku” projektijuht Jelena Kallas ning esitletava sõnastiku kasutusvõimalusi tutvustab Liivi Hollman Eesti Viipekeeletõlkide Ühingust.

Sõnastiku avakülg
Tutvustus

mm

Kommentaarid