Avaleht Eesti elu Värvikirev piimalehm kutsub Viljandi inimesi piimatooteid tarbima
Värvikirev piimalehm kutsub Viljandi inimesi piimatooteid tarbima

Värvikirev piimalehm kutsub Viljandi inimesi piimatooteid tarbima

Viljandis Uku Keskuse esisel haljaslalal on koha sisse võtnud Toiduliidu piimakampaania maskotina mööda Eestimaad rändav värvikirev piimalehm, kelle peamine ülesanne on tuletada inimestele meelde piima väärtuslikkust.

Et anda Tartu Kunstikooli skulptori Lauri Tamme ja kunstniku Ülle Ottokari 2016. aastal loodud piimalehmale värske ilme, kuulutas Toiduliit tänavu välja ka kujunduskonkursi. Žürii lemmikuks osutus 8-aastase Renata Kallasmaa kavand, mille saatis konkursile Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 2. b klassi õpetaja Marika Viks.

Toiduliidu juhataja Sirje Potisepa sõnul on hea meel tõdeda, et tänavu esmakordselt aset leidnud kujunduskonkursist võttis osa palju lapsi, kelle toidulaual piim väga olulisel kohal võiks olla.

„Renata poolt kujundatud lustakates toonides kangelaslehm ei jäta ühtegi möödujat ükskõikseks. Seetõttu kutsume kõiki üles ka julgelt lehmaga koos pilti tegema ja lapsed võivad vanemate järelevalvel ka lehmale selga ronida. Kõigi vahel, kes postitavad järgmise nädala jooksul sotsiaalmeediasse pildi lehmal oleva märksõnaga #PiimOnSuperHea, loositakse välja külluslik kinkekott maitsvate piimatoodetega,“ rääkis Potisepp.

Tema sõnul on skulptuur omamoodi kummardus nii lehmadele, kes meile piima kui tõelist kangelaste toitu annavad, kui ka farmeritele, kes piimakarjasid kasvatavad ja meie tööstustele väga kvaliteetset toorpiima tarnivad.

Kõik Viljandi elanikud ja külastajad on oodatud UKU Keskuse ette saabuvat lehma uudistama alates esmaspäeva pärastlõunast kuni 31. juuli hommikuni. Lapsed võivad lapsevanemate järelevalvel pildistamiseks ka lehma selga ronida. Pärast Viljandi külastamist võtab lehm ette teekonna Põlvasse.

Kommentaarid