Avaleht Kultuur Vikipeedias täienes info Valgamaa kohta
Vikipeedias täienes info Valgamaa kohta

Vikipeedias täienes info Valgamaa kohta

Wikipedia-logoValga maavalitsuse initsiatiivil ajakohastati maakonna kohta käivat informatsiooni vaba entsüklopeedias Vikipeedia. Käeoleval aastal on tekstid plaanis tõlkida inglise, vene ja läti keelde.

„Tänapäeval muutub üha olulisemaks kiire ja kaasaegse info kättesaadavus. Inimesed teevad mitmeid otsuseid, eelkõige vaba aja sisustamise osas, hetkeemotsioonist lähtuvalt. Vikipeedia on üks populaarsemaid info hankimise allikaid. Seetõttu peab maakonna info olema seal täpne ja  atraktiivne ning mitmes keeles kättesaadav. Loodame, et need, kes tutvuvad seal Valgamaa ajaloo ja võimalustega külastavad ka meie mitmekesist maakonda. Vikipeedia täiendamine on üks osa Valgamaa turundus ja mainekujundusplaanist,“ ütles maavanem Margus Lepik

Veebipõhises vaba sisuga entsüklopeedias uuendati Valgamaa rahvastikuandmeid. Samuti lisati juurde infot maakonna looduskeskkonna, majanduse, ettevõtluse ja  turismi kohta. Täiendati tervishoiu, sotsiaalhoolekande, kultuuri  ja sporti puudutavaid teemasid ning lisati fotosid.

Tööd teostas OÜ Kuldne Lammas Tõrvast.  Projekti elluviimist rahastati Siseministeeriumi maakondliku arendustegevuse programmi vahenditest.

Kommentaarid