Avaleht Eesti elu Vormsi operatiivteenistuse ühishoone avab uksed
Vormsi operatiivteenistuse ühishoone avab uksed

Vormsi operatiivteenistuse ühishoone avab uksed

Hanno Pevkur
Hanno Pevkur

Siseminister Hanno Pevkur avab täna kell 11 Vormsil operatiivteenistuse ühishoone, mis parandab päästjate ja politseinike olmetingimusi ja väljaõppe läbiviimise võimalusi.

Samuti aitavad kaasaegsed tingimused paremini hoida päästetehnikat valmisolekus ning parandada nende hoiu- ja hooldustingimusi.

Pevkuri sõnul on oluline, et suuremate päästeoperatsioonide korral oleks tagatud päästekomandos võimekus varustuse hooldamiseks, täiendavalt kaasatud päästetöötajate olmeks ja puhkamiseks ning abivajajatega tegelemiseks. „Vormsi saar ja Eesti riik on meie kõigi hoida. Igaühe, ja eriti organiseerunud vabatahtlike roll oma kogukonna turvatunde loomisel on ülioluline. Ka siin saab muuta päästeteenuse osutamist tugevamaks läbi suurema riikliku teenistuse ja vabatahtlike koostöö, et oleks tagatud nii saarel kui merel toimuvatele sündmustele vähemalt kolmeliikmelise meeskonnaga reageerimine,“ rõhutas Pevkur.

Kaasaegne hoone võimaldab ka tehnikat paremates tingimustes hoida ja hooldada. Vanas komandohoones olid päästeautod ja -tehnika külmades kitsastes ruumides, mida talvel soojendati diiselpuhuriga. 892 860 eurot maksma läinud 380,5-ruutmeetrises hoones on nõuetekohased päästetehnika ja -varustuse hoiu- ning hooldustingimused, õppeklass kööginurgaga, kahekohaline puhketuba, komandopealiku ja konstaabli tööruum, pesemis- ja riietusruumid, saun ning jõusaal.

Ühishoone projekteeris OÜ Visioonprojekt. Ehitustöid teostas AS Kuressaare Ehitus. Projekteeritud hoone arhitektuurse lahenduse eesmärgiks oli luua hoone, mis sulanduks Vormsi ajaloolise miljööga, kasutades selleks fassaadil rootsi-punast puitlaudist valgete ääreliistudega. Hoonel on voolikukuivatamise torn, mis lisaks põhifunktsioonile võimaldab ülevaadet piirkonnast ja annab hoonele traditsioonilise pirtsumaja ilme.

Vormsi kogukond on oma turvalisusest hooliv, mida näitab ka väljakutsete väike arv. 2014. aastal oli kogu Läänemaalt politseile 2047 väljakutset, neist Vormsilt 8. Vormsi vallas toimus 2014. aastal 5 tulekahju, neist mitte ühtegi ei toimunud eluhoonetes või nende abihoonetes.

Hiljuti avati häirekeskuse ja pääste ühishooned Tallinnas ja Tartus ning politsei ja pääste ühishoone Häädemeestel. Varasemalt on valminud ühishooned Narvas, Jõhvis, Jõgeval, Kuressaares, Rakveres, Iisakul, Tallinnas Kolde puiesteel ja Tapal. Uus Võru päästekomando hoone valmib juuliks.

Kommentaarid