1. Avaleht
  2. Tunnustus
  3. Auhinnagalal tunnustati aktiivseid Tartu tudengeid
Auhinnagalal tunnustati aktiivseid Tartu tudengeid

Auhinnagalal tunnustati aktiivseid Tartu tudengeid

23. mail toimus Tartus kaheksandat korda OLE ROHKEM. Auhinnagala, kus tunnustati tundengiorganisatsioone ja nende toetajaid. Auhindu jagati 9 erinevas kategoorias, nagu aasta tudeng, aasta tudengiorganisatsioon ja aasta tudengisõber.

Auhinnagala eesmärk on tunnustada tudengielus aktiivseid tudengeid, koostööpartnereid ja organisatsioone, kes aktiivselt loovad Tartus paremat õpikeskkonda ja leiavad ülikooli kõrvalt aega panustada ühiskonda. ”Tudengitena loome kogukonna, kus kõigil on turvaline olla. Auhinnagala ongi korraldatud sellel eesmärgil, et tulla kokku ning tunda rõõmu tehtud töö ja üksteise üle. Mitte ainult laureaadid ei saa tunnustust, vaid kõik, kes teevad oma tööd südamest. Kõigi panus loeb!” sõnas OLE ROHKEM. eestvedaja ja hindamiskomisjoni liige Helena Ritson.

Auhinnagala eesmärk on tunnustada tudengielus aktiivseid tudengeid, koostööpartnereid ja organisatsioone, kes aktiivselt loovad Tartus paremat õpikeskkonda ja leiavad ülikooli kõrvalt aega panustada ühiskonda.

Võitjad valis välja Tartu linna, tudengiorganisatsioonide ja ülikoolide esindajatest koosnev komisjon, kuhu kuulusid Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk, Tartu linnapea Urmas Klaas, Eesti Veterinaarmeditsiini Üliõpilasseltsi esimees Hanna Belinska, korporatsioon Fraternitas Estica esimees Paul Antsaar, OLE ROHKEM. eestvedaja Helena Ritson, Tartu Ülikooli üliõpilaskonna esimees Renar Kihho, Turundusklubi tegevjuht Raul Eamets ja DD Sihtasutuse juhatuse liige Joanna Kurvits.

Foto: Olari Pilnik

OLE ROHKEM. Auhindade laureaadid

Aasta tudengi tiitli pälvis Anette Aavekukk, kes on paistnud silma Eesti Maaülikoolis tudengielu edendamise poolest. Aavekukk on olnud aktiivne tudeng kogu oma nelja ülikooliaasta jooksul. Ta on tegutsenud Eesti Veterinaarmeditsiini Üliõpilaste Seltsis (EVÜS) haridustiimi juhina ja esimehena. Samuti on ta olnud kolm aastat Eesti Maaülikooli Üliõpilasesinduses: esmalt kontaktliikmena, siis kultuuritoimkonna juhina ja lõpuks esimehena. Sel aastal juhtis ta kogu üliõpilasesindust ning korraldas EMÜ Üliõpilaskonna 35. sünnipäeva gala, mis oli aasta suurim ja silmapaistvaim üritus. Aavekukk on hinnatud nii juhina kui ka meeskonnakaaslasena – ta toetab teisi, lahendab probleeme ja loob hea töökeskkonna. Kõrge koormuse juures on ta edukalt keskendunud ka oma õpingutele ja erialasele tööle.

Aasta tudengisõbra tiitli pälvis Petrik Saks, kes oli 2,5 aastat OLE ROHKEM. eestvedaja ja puhus uue hingamise sisse nii OLE ROHKEM. võrgustikule kui ka organisatsioonile. Ta tõi oma organisatsiooni välja tõsisest madalseisust ja kolmekordistades liikmeskonna, viies organisatsiooni olukorrast, kus oli raske leida tiimi- ja valdkonnajuhte, olukorda, kus juhtimishuvilisi oli rohkem kui vabasid positsioone. Igapäevatööd teeb ta DD sihtasutuses ühiskondlike muutuste konsultandi ja kommunikatsioonijuhina ning on alati valmis tudengiorganisatsioone oma vabast ajast ja tahtest toetama, olgu see lihtsalt kuulamine ja nõuandmine või koolituste korraldamine. Tal on mitmekülgsed oskused nii tudengiorganisatsiooni juhtimises, kasvatamises, kommunikatsioonis, meeskonna koostamises kui kõiges muus, mida ühel organisatsioonil vaja läheb. Neid teadmisi on ta lahkelt jaganud ka teiste organisatsioonidega, viies läbi koolitusi. Kogu oma teadmistepagasi talletamiseks ja edasi andmiseks on ta ka praegu eest vedamas JUHI ROHKEM. programmi (Erasmus+ projekt Üliõpilaskonna SA nimel), mis on suunatud noorteorganisatsioonide juhtidele ja mida on saatnud suur edu, alustades kõrgest konkurentsist osalema kuni osalejate positiivse tagasisideni.

Aasta erialase organisatsiooni tiitli pälvis Eesti Psühholoogiaüliõpilaste Ühendus, mis on silma paistnud arutelude ja laiahaardelise koostöö poolest nii teistes tudengiorganisatsioonides kui näiteks Sotsiaalministeeriumis. Aasta koostööprojekti pälvis Eesti Psühholoogiaüliõpilaste Ühenduse üritustesari SXNAPS, mis on kõigile huvilistele avatud üritustesari, kus ühendatakse jõud psühholoogia ja mõne teise eriala vahel (näiteks on koostööd tehtud Riigiteaduste Seltsiga, et rääkida propagandast ja selle psühholoogiast). Sarja eesmärk on lähendada tudengiorganisatsioone, edendada teadust ja ühiskondlikku koostööd ning arendada mitmekülgset maailmakäsitlust.

Aasta tudengiorganisatsiooniks valiti Eesti Õigusteaduste Üliõpilaste Liit, mis on 2024. aastal eriti silma paistnud just oma tegevuste laiahaardelisusega. Liit on lisaks õigustudengite haridustee rikastamisele keskendunud noorte ja ühiskonna üldise õigusteadvuse ning moraalse kompassi edendamisele.

Aasta ülelinnalise organisatsiooni tiitli pälvis Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering, mis korraldab igakuiselt seminare, matku ning talguid. Nad on korraldanud näiteks Emajõe koristamistalguid. Talgutel on eriline koht organisatsioonis, sest käed külge looduskaitse on väga hea viis tekitada tunne, et nüüd on midagi päriselt tehtud.

Aasta fööniksi tiitli sai Doktorantide Selts, mis loodi 2024. aasta kevadel LOO ROHKEM. programmi käigus, kuid on vahepeal suutnud kasvada kuuelt liikmelt kolmekümneni ja registreerida end MTÜ-na.

Aasta akadeemiliseks organisatsiooniks valiti seekord Eesti Üliõpilaste Selts Põhjala, mille eestvedamisel toimuvad regulaarsed võrkpallitrennid ja iga-aastane akadeemiliste organisatsioonide võrkpalliturniir, millest võttis viimati osa 8 nais- ja 12 meeskonda.

Selgus ka aasta tegu, milleks sai fosforiidi kaevandamise teemaline konverents, mille eestvedajaks oli Geoteaduste Üliõpilaste Selts. Koostöös Riigiteaduste Seltsi, ELSA Estonia ja Mäeringiga valmis laiemale sihtrühmale suunatud konverents, mis hõlmas eksperte ja teadlasi mitmest vallast, et heita fosforiidi kaevandamise tulevikule valgust.