Home Tunnustus Aasta betoonisõber on Tallinna linnavalitsus
Aasta betoonisõber on Tallinna linnavalitsus

Aasta betoonisõber on Tallinna linnavalitsus

Eesti Betooniühing kuulutas 2021. aasta „Betoonisõbraks” Tallinna linnavalitsuse – betooni mitmekülgse kasutamise eestkõnelejana ja betooni kui kodumaise ehitusmaterjali kasutusvaldkondade laiendamise eest.

Tallinna linnas on osatud betooni kui tänapäeva levinuima ehitusmaterjali eeliseid edukalt ära kasutada juba pikki aastakümneid. Kui nõukogude ajal aitasid betoonist elementmajad sadadel tuhandetel kodu saada Mustamäel, Lasnamäel ja Õismäel, siis tänapäevalgi on uued kortermajad ehitatud valdavalt vastupidavast ja kvaliteetsest betoonist.

„Ilma betoonita on tänapäevane linnakeskkond mõeldamatu. Nii meie majad, rajatised, infrastruktuur, linnatänavad, pargid ja sadamad – kõik nad vajavad betooni,” ütles Eesti Betooniühingu juhatuse esimees Imre Leetma. „Ka viimastel aastatel on Tallinna linnavalitsus välja paistnud betooniteadliku ja -sõbralikuna. Betooniühing on seda märganud – „Betoonisõbra” tiitli omistamisega tahame Tallinna linnavalitsuse panust betooni kui rohkesti kasutatava kodumaise ehitusmaterjali kasutamisel omalt poolt ära märkida,” lisas Leetma.

Viimaste aastate ehitistest väärivad selles kontekstis esiletõstmist:

  • enamik uusi koolimaju, lasteaedu, sotsiaalmaju, tervisekeskuseid;
  • Ülemiste liiklussõlm (aasta betoonehitis 2013), Reidi tee, Haabersti ristmiku viadukt ja tunnelid;
  • betoonelementidest Tondiraba jäähall (aasta betoonehitis 2014), Tondiraba park;
  • viimasel kümnekonnal aastal on Tallinnas järjest juurde ehitatud betoonist kestlikke bussitaskuid;
  • 2016. aastal rajatud Õismäe betoontee katselõik juba kinnitab betooni kui vastupidava materjali võimalusi tänapäeva teedeehituses, jne jne.

Aunimetus kuulutati välja Betooni Tehnoloogiapäeval Tallinna Tehnikakõrgkoolis. Unikaalse auhinna tegi kunstnik Jüri Mildeberg.