Avaleht Kultuur Teater AASTA KULTUURISÜNDMUS! Tartu Uue Teatri ODYSSEIA pärjati Tartu aasta kultuurisündmuseks
AASTA KULTUURISÜNDMUS! Tartu Uue Teatri ODYSSEIA pärjati Tartu aasta kultuurisündmuseks

AASTA KULTUURISÜNDMUS! Tartu Uue Teatri ODYSSEIA pärjati Tartu aasta kultuurisündmuseks

odysseia-buss-kirjaga-landscapeEile jagas Tartu linn iga-aastaseid kultuuripreemiaid Kultuurikandja 2015. Tartu Uus Teater oli nomineeritud kolmes kategoorias ja pälvis Tartu Kultuurikandja aasta kultuurisündmuse laureaadi tiitli lavastusega “Odysseia” ning aasta teose looja laureaadi tiitliga pärjati koreograafi ja lavastajat Renate Keerdi.

Ivar Põllu rännak-suvelavastus “Odysseia” tuleb taas ka selle aasta augustis. Lavastus “Odysseia” muudab teatrilavaks terve Tartu ja viib publiku rännakule müütiliste kangelaste maailma. Publik pannakse bussidesse ja viidakse lavastuse käigus erinavetesse paikadesse, vabasse õhku, elu keskele ja sinnagi, kust elu on lahkunud.

Lavastuse autor, lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja on Ivar Põllu, valguskunstnik on Taavi Toom ja videokunstnikuks on Martin Rästa. Lavastuses mängivad Maarja Jakobson, Katrin Pärn, Piret Simson, Helgur Rosenthal, Janek Joost, Siim Angerpikk ja paljud teised.

Uus Teater tähistab lavastuse “Odysseia” preemiat suvelavastuse sooduspiletite müügiga, mis kestab Piletimaaimas ja Piletilevis alates tänasest, 18. veebruarist kuni järgmise neljapäeva, 25 veebruarini.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga