Avaleht Tunnustus Aasta suhtekorraldaja on maailmakoristuspäeva meeskond
Aasta suhtekorraldaja on maailmakoristuspäeva meeskond

Aasta suhtekorraldaja on maailmakoristuspäeva meeskond

Eesti Kommunikatsioonijuhtide Liit tunnustas aasta suhtekorraldaja tiitliga maailmakoristuspäeva meeskonda, kelle tõhusa kommunikatsiooni toel moodustus seni teada suurim vabatahtlike võrgustik: 17,8 miljonit inimest 157 riigis.

„Ainuüksi see, et 157 riiki ja 17,8 miljonit inimest midagi koos teevad, ei pruugi veel muuta inimeste suhtumist. Küll aga on suhtumise muutmine võimalik, kui võimendada nende tegevust kommunikatsiooniga,“ ütles liidu president Aive Hiiepuu.

Maailmakoristuspäeva meeskonna nimel auhinda vastu võttes ütlesid Eva Truuverk ja Kadi Kenk, et aktsiooni eesmärk oli muuta inimeste suhtumist ja keskkonnateadlikkust: et inimesed maailmas õpiksid prügi märkama ja et nad mõistaksid, kui suur on prügiprobleem maailmas.

Ühtlasi pandi 2018. aastal toimunud esimese maailmakoristuspäevaga alus uuele traditsioonile. Jaanuaris otsustati, et järgmine maailmakoristuspäev toimub 21. septembril Kosovos ja Eestile jääb korraldajariiki abistav roll.

Aasta suhtekorraldaja tiitel anti välja üheksandat korda. Varasemalt on selle pälvinud:

2017 – Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise kommunikatsioonitiim pühendumise ja meeskonnatöö eest.

2016 – Peter Kentie, kes pakkus Eestile välja EST-brändikontseptsiooni.

2015 – Filmi “Mandariinid” meeskond PR-töö eest, mis päädis sellega, et Eesti film jõudis esmakordselt Oscari-galale.

2014 – Eesti e-residendi käivitajad, kes tõid Eesti innovatsioonikuvandi välja tardunud olukorrast.

2013 – NO99 loominguline kollektiiv oskuse eest selgelt tõlgendada inimestele poliitikas toimuvat.

2012 – Aktiivne kodanik, kelle järjest parem suutlikkus oma häält kuuldavale tuua enim mõjutas mööduva aasta avalikku diskussiooni.

2011 – Urmas Paet välismaal hätta sattunud Eesti kodanike tagasitoomise eest kodumaale ja selle kommunikeerimise eest kogu protsessi vältel.

2010 – Ingvar Bärenklau Eesti euroteavitusprojekti vedamise eest.

Eesti Kommunikatsioonijuhtide Liit (www.epra.ee) on 1996. aastal asutatud erialaliit, kuhu kuulub üle 100 kommunikatsioonivaldkonnas töötava inimese. EPRA on rahvusvahelise erialaorganisatsiooni Global Alliance for Public Relations and Communication Management ja Eesti Vabaühenduste Liidu liige.