Home Loomad Ajalooline otsus! Prantsusmaa keelustab karusloomafarmid
Ajalooline otsus! Prantsusmaa keelustab karusloomafarmid

Ajalooline otsus! Prantsusmaa keelustab karusloomafarmid

Prantsusmaa senat võttis ülekaaluka häälteenamusega – 332 poolthäält ja 1 vastuhääl – vastu seaduse, mis keelustab metsloomade kasvatamise karusnaha saamise eesmärgil. Keeld jõustub koheselt ja näeb ette Prantsusmaa viimase kahe mingifarmi sulgemist.

Prantsusmaa valitsus teatas juba mullu, et riik plaanib keelustada karusloomafarmid, kuid toona sooviti seda teha viieaastase üleminekuperioodiga. Rahvusvaheline organisatsioon Fur Free Alliance ja kohalik loomaõiguste organisatsioon One Voice kutsusid Prantsusmaa valitsust üles lühendama üleminekuperioodi ja sulgema farme esimesel võimalusel.

Loomade eestkoste organisatsiooni Loomus kommunikatsioonijuht ja juhatuse liige Annaliisa Post sõnas, et tegu on ajaloolise sammuga karusnahavaba maailmas suunas. “Rõõm on näha, kuidas karusloomafarmid keelustanud riikide nimekiri aina pikeneb. Iga selline otsus on eeskujuks nendele riikidele, kus samuti karusloomafarmide keelustamise teema õhus on. Karusnaha kasutamisele ega karusloomafarmide julmadele tingimustele ei ole õigustust. On viimane aeg üheskoos luua karusnahavaba tulevik,” lisas ta.

One Voice’i hiljutised uurimised paljastasid Prantsusmaa karusloomafarmide julmad tingimused. Salaja filmitud kaadrites 2017., 2019. ja 2020. aastast näeb šokeerivaid näiteid, kuidas väikestes puurides elavad loomad on vigastatud ja haiged. Näiteks oli silmahaiguste, puuduvate hammaste või sabata, halvatud jalgade ja nahahaigustega isendeid.

Karusloomafarmide keelustamine on aktuaalne teema ka Lätis, Leedus, Hispaanias, Ukrainas ja Bulgaarias.