Home Kultuur Algab konkurss Eesti oma spordilaulu loomiseks
Algab konkurss Eesti oma spordilaulu loomiseks

Algab konkurss Eesti oma spordilaulu loomiseks

OLYMPUS DIGITAL CAMERAAlates tänasest kuni 5. juunini oodatakse juba nii kogemustega heliloojaid kui ka teisi viisimeistreid osalema konkursil „Eesti spordi laul“. Konkursi eesmärk on leida laul, mis toetab spordivõistluste emotsioone, sobib sportlaste ergutamiseks ja spordisõpradele ühislaulmiseks.

Eesti Olümpiakomitee peasekretäri Siim Suklese sõnul on spordiringkondades juba pikemat aega räägitud, et võiks olla Eesti oma spordilaul oma autoritelt.  „Sport ja muusika, need mõlemad pakuvad emotsiooni. Kõik, kes on käinud mõnd spordivõistlust vaatamas, teavad, kui oluline osa võib olla muusikal. Eesti muusika ja heliloojad on head ning maailmatasemel, kasutame seda loovust ära meie valdkonna emotsiooni loomisel,“ ütles Sukles.

Loo pikkus peab olema 2-4 minutit. Oodatud on igas žanris laulud. Tekst ei pea olema spordiga seotud, kuid see peab sobima spordivõistlusele, sh nii ujulasse, jalgpallistaadionile, kergejõustikuhalli kui suusarajale jne

Idee tuleb esitada helifailina. Täiendavalt võib lisada noodi. Loo autorile ja esitajale täiendavaid kriteeriume ei seata.  Žürii teeb juunikuu jooksul otsuse, kes pääsevad finaalvooru. Järgneb lugude viimistlemise ja valmimise faas. Seejärel saab oma arvamust avaldada ka rahvas

Konkursi auhinnafond on 3000 eurot, mis jaotub vastavalt žürii ettepanekutele.

Lugu tuleb saata hiljemalt 5. juunil kella 16.00ks e-mailile: info@muusika2015.ee

Konkursi korraldavad Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Autoriteühing koostöös muusika-aastaga. Konkursi statuudi leiab SIIT.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *