Home Keskkond Algas rahvusvaheline metsandusviktoriin “Noored Euroopa metsades”
Algas rahvusvaheline metsandusviktoriin “Noored Euroopa metsades”

Algas rahvusvaheline metsandusviktoriin “Noored Euroopa metsades”

Foto: Vello Veskimäe

Tänasest avati registreerimine metsanduslikule viktoriinile “Noored Euroopa metsades”, mille eesmärgiks on täiendada õpilaste teadmisi Euroopa metsadest, metsandusest ja looduskaitsest.

Kolmandat aastat toimuv kahest voorust koosnev võistlus viiakse selgi aastal läbi 11 Euroopa riigis. Ka tänavu loodetakse 10 000 osaleja piir ületada. Osalema oodatakse 13-19 aastaseid õpilasi kahe- või kolmeliikmelistes võistkondades. Õppematerjalid tutvustavad noortele 19 Euroopa riigi metsakorraldust, ökosüsteeme, peamisi liike, jahindust ja looduskaitse olemust.

Võistlus toimub kahes voorus. Eesti voorus saavad osaleda kõik koolid, kes registreerivad võistkonnad hiljemalt 25. veebruarikswww.metsainfo.ee kodulehel. Võistkondade arv kooli kohta ei ole piiratud. 50 küsimusest koosnev viktoriin toimub 6. märstil ja Eesti finaal viktoriini ja õpilaste ettekannetega 25. märtsil. Eesti voorus parima tulemuse saanud võistkond pääseb “Noored Euroopa metsades” rahvusvahelisse finaali, kus osalevad kokku 11 riigi noored. Võistluse võitja selgitatakse välja viktoriini ja oma riigi metsandust tutvustava ettekande alusel. Rahvusvaheline finaal toimub 25. – 26. septembrini Portugalis, Peneda-Gerês rahvuspargis.

Eesti vooru läbiviimist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Info, õppematerjalid, registreerimislehe ja täpsemad reeglid leiate Eesti Metsaseltsi kodulehelt www.metsainfo.ee, õppematerjalid riikide kaupa ka lehelt ypef.weebly.com.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *