Home Kultuur Muusika Arvo Pärdi Keskuses esitleti Hans Christian Aaviku ja Karolina Žukova debüütplaati
Arvo Pärdi Keskuses esitleti Hans Christian Aaviku ja Karolina Žukova debüütplaati

Arvo Pärdi Keskuses esitleti Hans Christian Aaviku ja Karolina Žukova debüütplaati

Arvo Pärdi Keskuses toimus viiulitalendi Hans Christian Aaviku ja kõrgelt hinnatud pianisti Karolina Žukova debüütalbumi “Aeternus“ esitluskontsert, kus viibis ka maestro Arvo Pärt, kelle looming on lisaks Bachile ja Schubertile plaadile salvestatud.

“Tihti soovivad noored viiuldajad esimestel plaatidel esitada virtuoospalu, kuid meie üritasime läheneda veidi teise nurga alt,” ütles Hans Christian Aavik. “Liiatigi on virtuoossusel mitu tähendust – see ei seisne ainult tehnilises meisterlikkuses, vaid tähendab ka täiuslikkuse taotlemist.”

Plaadi läbiv motiiv on igavikulisus ja lõputu teekond. “Samas peegeldab see kõik üht ajahetke – just nii tunnetavad Bachi, Schuberti ja Pärdi teoseid kaks noort muusikut täna ja tahavad oma sõnumit edasi anda,” kirjutab muusikateadlane Kristel Pappel plaadi CD-vihikus.

Plaadi andis välja Pilw Records. Plaat valmis koostöös Kultuuripartnerluse SA-ga ja selle suurtoetaja on Hansa Grupi Noore Muusiku Fond.

Hans Christian Aavik on Euroopas silmapaistev viiuldaja, kes on viimastel aastatel võitnud auhindu nimekatel rahvusvahelistel konkurssidel. Aavik mängib Eesti Pillifondi ja perekond Sapožnini loal 1610. aasta paiku Itaalias valmistatud Giovanni Paolo Maggini viiulil ja 1930. aastal Prantsusmaal tehtud Victor Fétique’i poognal.

Karolina Žukova on pianist, kes on pühendunud nii soolo- kui ka kammermuusika esitamisele Eestis, Saksamaal ja mujal Euroopas. Ta on pälvinud mitmeid tunnustusi konkurssidel ning täiendab end Frankfurdi Muusika- ja Esituskunstide Akadeemias kammermuusika klaveriklassis. Sel sügisel õpib Žukova Viinis.