Avaleht Keskkond Autovaba päev – ühissõidukid kõigile tasuta!
Autovaba päev – ühissõidukid kõigile tasuta!

Autovaba päev – ühissõidukid kõigile tasuta!

Tallinna Linnavalitsuse korralduse kohaselt antakse autovabal päeval, 22. septembril   Tallinna ühtse piletisüsteemi ühistranspordi liinidel tasuta sõiduõigus kõigile ühistranspordi kasutajatele.

„Tallinnas on  autovaba päeva korraldatud juba aastast 2000 ja traditsioon jätkub ka käesoleval aastal,“ ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.“ Kõigile ühistranspordi kasutajatele, kes valideerivad oma sõiduõiguse Ühiskaardiga või mõne muu piletimüügisüsteemis registreeritud andmekandjaga, on sõit 22. septembril tasuta ja validaator neile piletit ei müü.“

Autovaba päev on iga aasta 22. septembril tähistatav rahvusvaheline tähtpäev, millega autovaba liikumine suunab ühiskonna tähelepanu autostumise probleemidele.

Tallinn on üks 1600-st Euroopa linnast, kus korraldatakse juba 15 aastat liikuvusnädalat. Seitsmendat aastat järjest viib linn septembris läbi keskkonnasõbraliku liikumise kuu. Sellel päeval püütakse vähendada liiklust linnas või mõnes linnapiirkonnas. Samal päeval, 22. septembril viib transpordiamet läbi orienteerumisvõistluse Tallinna ühistranspordiga.

Kommentaarid