Home Poliitika AVALIK VIDEOISTUNG I Erikomisjon käsitleb keskpanga majandusprognoosi
AVALIK VIDEOISTUNG I Erikomisjon käsitleb keskpanga majandusprognoosi

AVALIK VIDEOISTUNG I Erikomisjon käsitleb keskpanga majandusprognoosi

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab tänasel avalikul istungil Eesti Panga värsket majandusprognoosi aastateks 2022–2024.

Erikomisjoni esimehe Tõnis Möldri sõnul soovib komisjon ära kuulata, milline on keskpanga hinnang Eesti majanduskasvule ning majanduse olukorrale laiemalt. „Soovime saada ülevaate, mida toovad endaga kaasa nii energiahindade kiire kasv kui ka Eesti ülikiire inflatsioon ning milliseid samme on Eesti Panga hinnangul tarvis, et hinnakasvu pidurdada. See teadmine on oluline ka riigi eelarvestrateegia ja järgmise aasta riigieelarve peagi algavatel aruteludel Riigikogus,“ ütles ta.

Samuti ootab komisjon tema sõnul ülevaadet Eesti tööturu väljakutsetest. „Kõik prognoosid näitavad, et sel aastal jääb töötuse määr eeldatavasti stabiilsele tasemele. Istungil soovime keskpanga esindajatelt kuulda, kuidas mõjutab tööturgu Ukrainast pärit sõjapõgenike lisandumine ja millist mõju avaldab see palgakasvule,“ ütles Mölder.

Erikomisjoni istungile on kutsutud Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik ning majanduspoliitika ja -prognoosi allosakonna juhataja Rasmus Kattai.

  • Erikomisjoni avalik videoistung algab kell 9.00 ja seda saab jälgida veebiülekandes.