Home Eesti elu AVASTA MEIE LOODUST I Eesti looduse päevale järgneb matkade nädal
AVASTA MEIE LOODUST I Eesti looduse päevale järgneb matkade nädal

AVASTA MEIE LOODUST I Eesti looduse päevale järgneb matkade nädal

Eesti looduse päeval tähistati Lihulas täna kontserdiga Matsalu, Nigula, Vilsandi ja Viidumäe looduskaitsealade sündi 65 aastat tagasi. Lisaks on nädalavahetusel ja järgmisel nädalal võimalus mitmel poole Eestis matkates avastada meie loodust.

Keskkonnaminister Madis Kallas meenutas Eesti looduse päeva kontserti avades, et esimese katse Matsalu erakordse linnuriigi hoidmiseks tegi legendaarne Eerik Kumari juba 1936. aastal. „1957. aastal sai Kumari unistus teoks ja veel paarkümmend aastat hiljem kanti Matsalu rahvusvahelise tähtsusega märgalade ehk Ramsari nimekirja,“ sõnas Madis Kallas.. „Matsalu on meie madala mere, luhtade, rannaniitude ja alvarite visiitkaart,“

Keskkonnaministri sõnul on Matsalu rahvuspark näide sellest, kuidas loodus ja inimene eksisteerivad koos üksteist täiendades. „Siinsed pärandniidud on säilinud ja laienenud tänu maahooldajate pingutustele,“ rääkis keskkonnaminister.

Eesti looduse päeva tähistamisel nenditi, et Matsalu, Nigula, Vilsandi ja Viidumäe looduskaitsealade sünd 65 aasta eest aitas võõra võimu kiuste säilitada me looduspärandi esinduslikuimad tahud.

Minister Madis Kallas tänas organisatsioone ja ameteid, kes Eesi looduse päeva tähistamisele õla alla panid. „On rõõm tõdeda, et sel aastal on Eesti looduse päeva raames toimumas üle poolesaja meie loodust ja selle mitmekülgsust tutvustavat ettevõtmist,“ ütles keskkonnaminister.

  • Üritusi korraldavad Eesti Looduskaitse Selts, Riigimetsa Majandamise Keskus, Keskkonnaamet, Eesti Loodusmuuseum, Eesti Loodusturismi Ühing, Tallinna Loomaaed, Tartu Ülikooli Loodusmuuseum, Looduse Omnibuss ja paljud teised.