Avaleht Loomad Circle K võtab kasutusele õnnelike kanade munad
Circle K võtab kasutusele õnnelike kanade munad

Circle K võtab kasutusele õnnelike kanade munad

Tänasest kasutab mugavuspoodide kett Circle K oma toidutoodetes ainult õnnelike kanade mune.

„Vastutustundliku ettevõttena pakub Circle K mitmekülgset toiduvalikut, mis on valmistatud tervislikust ja kvaliteetsest toorainest. Kuna tarbijad muutuvad üha keskkonnateadlikumaks ja hoolivad aina enam toidu päritolust, siis oleme otsustanud nüüdsest kõikides Circle K toidutoodetes kasutada vaid õnnelike kanade mune,“ sõnas Circle K Eesti kaubandusdirektor Diana Veigel.

Erinevalt puurikanadest on õnnelikel kanadel rohkem ruumi elamiseks, oma pesa ja õrs ning nad saavad liikuda ja tiibu sirutada. Sellest tulenevalt on neil vähem stressi ja nad kipuvad üksteist vähem vigastama ehk vajavad ka vähem ravi. „Õnnelikel kanadel on võimalus liigiomastele tegevustele, nagu jooksmine ja tiibade sirutamine, mistõttu on nad parema tervise juures ja nende munetavate munade kvaliteet on samuti parem,“ sõnas Veigel.

Munad on pärit Euroopast, sealhulgas Eestist Linnu talust, kus lindlates on maksimaalne tihedus kaheksa munakana ruutmeetri kohta ja neil on eri tasapindadel küllaldaselt ruumi liikuda, joosta, lennata ja siblida.

Aastas söövad Circle K kliendid ära ligi 27 tonni mune ehk umbes 606 000 muna.