Avaleht Kultuur Kirjandus Dagmar Raudam kirjutas romaani poisist, kes ei osanud elada
Dagmar Raudam kirjutas romaani poisist, kes ei osanud elada

Dagmar Raudam kirjutas romaani poisist, kes ei osanud elada

Dagmar Raudam kirjutas romaani, milles püüab mõista, miks nii paljude Eesti meeste paljutõotavalt alanud elu kiiva kisub ja nad meie hulgast liiga vara lahkuvad.

Romaani „Paul. Poistele, kes ei osanud elada” peategelane on poiss nagu iga teine. Ta avastab, imestab, unistab, eksib ja armastab. Kõigi elud on oma tihtipeale koomiliste toimetuste, üleelamiste, äparduste, kordaminekute ja langetatud otsustega unikaalsed ja hoidmist väärt. Ometi püsivad ühed teel, aga teised seda ei suuda.

„Selle raamatuga tahan anda hääle neile, kes ei suuda, ja ühe ootamatu hommikuse koputusega uksele meie elust kaduda võivad,” ütleb Raudam ise. Teos on saanud ainest autori isikliku elu sündmustest.

„Paul” on Pimedate Ööde filmifestivali programmikoostaja Dagmar Raudami esimene romaan. Varem on ta kirjutanud raamatu „Minu Gruusia” ning kahasse tütre Diana Lotusega raamatud „Kassikõnd” ja „Minu New York”, samuti arvukalt reisikirju ja filmiarvustusi.

Raamatu kaanepildi autor on Jarõna Ilo ja kujundaja Eva Peedimaa. Romaan on müügil kõigis Rahva Raamatu ja Apollo raamatupoodides ning Telliskivi linnaku raamatupoes Puänt.