Avaleht Kultuur Film Dokumentaalfilm “Ahto. Unistuste jaht” on kogunud juba üle 4000 vaatajat
Dokumentaalfilm “Ahto. Unistuste jaht” on kogunud juba üle 4000 vaatajat

Dokumentaalfilm “Ahto. Unistuste jaht” on kogunud juba üle 4000 vaatajat

Jaanis Valgu dokumentaalfilmi “Ahto. Unistuste jaht”, mis jõudis kodumaisesse kinolevisse 14. märtsist, on 6. aprilli seisuga vaatamas käinud juba 4335 inimest ning huvi filmi vastu on jätkuvalt suur.

“Ahtot” saab näha Tallinnas kinos Artis, 12. mail Von Glehni Teatris Nõmmel, kolmel korral veel ka Tartu Elektriteatris, lisaks on linastused Võrus, Koerus, Kuressaares, Viljandis ja mujalgi.

Viimasel ajal on märgata suurenenud huvi kodumaiste dokumentaalfilmide vastu, Kiur Aarma ja Raimo Jõeranna filmi “Rodeo” on praeguseks vaatamas käinud 5407 vaatajat, märtsi lõpus kinodesse jõudnud Taavi Aruse ja Indrek Spungini dokumentaal “Enam kui elu” on kogunud paari nädalaga 555 vaatajat, eelmisel aastal esilinastunud Terje Toomistu filmi “Nõukogude hipid” vaatas 2635 vaatajat, Sandra Jõgeva filmi “Armastus”, mis hiljuti Eesti Filmi- ja Teleauhindade galal 2017. aasta parimaks dokfilmiks valiti, käis vaatamas 1361 inimest.

Jaanis Valgu menukaks osutunud “Ahto. Unistuste jaht” on film Ahto Valterist, suurelt unistajast, seiklejast ja meremehest, kelle ümbermaailmareis omanimelisel purjelaeval paneb noored poisid janunema seikluste järele, naissoo õhates armastuskirju kirjutama ning ajakirjanikud enda järel jooksma. Keegi ei teadnud, mis on see motiveeriv jõud ja ajend, mis sundis teda seda kõike läbi tegema. Kangelase püsimatu meel, aastate pikkused katsumused oma unistuste täitmiseks ning läbikukkumised sel teel rulluvad lahti filmi jooksul, mis kasutades unikaalset arhiivimaterjali avab vaataja jaoks eelmise sajandi maadeavastaja ihalused ja katsumused. Värvikas teekond ümber maailma avaneb tänu peategelase ja tema isa päevikutele ning tänu unikaalsetele filmikaadritele, mis reisi jooksul filmilindile jäädvustatud. Film toob vaataja silme ette ühe mehe elu ja meremeheks kasvamise loo, tema kujunemisprotsessi selleks, kes ta oli ning maailma, millega tal tuli rinda pista, et selleni jõuda

Stsenarist ja režissöör Jaanis Valk, operaator Erik Norkroos, monteerijad Erik Norkroos, Kersti Miilen ja Jaanis Valk, helirežissöör Horret Kuus, produtsent Erik Norkroos. Filmi on tootnud Rühm Pluss Null.

Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Media. Lisaks toetati filmi tegemist läbi Hooandja.ee keskkonna.

VAATA TREILERIT!

Kommentaarid