Avaleht Eesti elu Eeloleval nädalavahetusel toimub Tallinnas aasta suurim õpilasfirmade laat
Eeloleval nädalavahetusel toimub Tallinnas aasta suurim õpilasfirmade laat

Eeloleval nädalavahetusel toimub Tallinnas aasta suurim õpilasfirmade laat

Iga aastaga ühe suuremaks kasvav veebruari alguses toimuv Eesti õpilasfirmade laat vallutab üle 300 õpilasfirma ning 900 õpilasega korraga Kristiine ja Rocca al Mare keskused ning esimest korda peetakse laata nii laupäeval kui ka pühapäeval.

Ettevõtlusõpet ja õpilasfirma programmi vedava JA Eesti direktor Kersti Loor selgitas, et kui möödunud aastal oli laadal osalevate õpilasfirmade arv 278, siis seekord on oodata, et number ületab juba 300 piiri. „Suurele laadale võtame vastu kõik Eesti õpilasfirmad, kes seda müügivõimalust soovivad. Õpilasfirmade seas võtavad laadast osa ka minifirmad ehk põhikooli astme õpilaste ettevõtted ning lisaks on meil tulemas külalised välismaalt – õpilasfirmad Rootsist, Inglismaalt, Soomes ja Gruusiast.“

Kõikide laadaliste mahutamiseks saab noorte loodud esemeid ja teenuseid soetada eeloleval laupäeval korraga nii Kristiine kui ka Rocca al Mare keskusest. Rocca al Mares on laat avatud veel ka pühapäeval. „Lisasime ühe laadapäeva, kuna ettevõtteid on juba nii palju, et muidu ei jõuakski kõiki toredaid lette põhjalikult läbi käia,“ sõnas Loor lisades, et möödunud aastatel on laada kogukäive kerkinud lausa üle 17 000 euro.

Loor selgitas, et taaskord on õpilaste pakutavate toodete ja teenuste valik äärmiselt lai ning leidlik. „Nutikate lahenduste kõrval on õpilasfirmad alati peegeldanud ühiskonnas toimuvat ja nii on keskkonnasääst, jätkusuutlikkus ning taaskasutamine olnud viimasel ajal paljude õpilasfirmade keskseks ideeks.“

Õpilaste arendatud toodete seast leiab näiteks taaskasutatud materjalidest tehtud poekotte, palju erinevaid puidust tooteid, käsitööd, kuid ka erinevaid teenuseid.

JA Eesti direktor Kersti Loor lisas, et kindlasti tasub kõigil laata uudistama tulla, sest isegi kui pole huvi kohe midagi osta, siis avastamisrõõmu leidub kohapeal palju. „Eelkõige on ju laat mõeldud noortele ikkagi õppimiskogemusena ning kõigile tuleb kasuks võimalikult paljude potentsiaalsete klientidega suhtlemine,“ selgitas Loor. SEB panga toel saab kohapeal maksta ka pangakaardiga.

Laadapäevade jooksul toimuvad õpilasfirmadele ka eraldi võistlused reklaami-, sotsiaalmeedia ning innovatsiooni alal. Laadal hindab õpilasfirmasid žürii ning nende hinnete alusel tunnustatakse parimat toodet, teenust, müügistrateegiat, boksikujundust ja keskkonnasõbralikemat õpilasfirmat. Laadakülastajad saavad kaasa rääkida publikulemmiku valimisel.

Lisaks on see aasta koos Innovega esmakordselt kavas ettevõtlusoskuste kutsevõistlus, millest võtavad osa 12 võistkonda viiest kutsekoolist ja kuhu on oodatud kaasa elama ka kõik pealtvaatajad. Võistlus toimub Rocca al Mare keskuses laupäeval kell 12-18 ning pühapäeval kell 10-15. Autasustamine toimub kell 14:30 Rocca al Mare keskuse II korruse Maitsete tänava ees.

Selle aasta aprillis toimub juba 25ndat korda võistlus Eesti parim õpilasfirma, mille võitja saab minna Eestit esindama Euroopa õpilasfirmade võistlusele, kus meie õpilasfirmad on pälvinud mitmeid auhinnakohti ning kolm korda on koju toodud ka esikoht (2009 – Roheline Jälg, 2013 – Kolm Põrsakest, 2017 – Festera).

Ajakava:
Laupäev, 8. veebruar kell 12.00-17.00
Kristiine ja Rocca al Mare keskus

Pühapäev, 8. Veebruar kell 12.00-17.00
Rocca al Mare keskus

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga