Avaleht Eesti elu EESTI EEST! Järjest enam tööandjaid toetab oma reservväelasi
EESTI EEST! Järjest enam tööandjaid toetab oma reservväelasi

EESTI EEST! Järjest enam tööandjaid toetab oma reservväelasi

Eesti-Lipp-Matti-Paglant
Foto: Matti Paglant

Vahetult enne esmaspäeval algavat suurõppust Siil on kaitseväele teada kümme tööandjat, kes toetavad õppuse ajal palgavahe kompenseerimise või palga säilitamisega oma reservväelastest töötajaid.

Tööandjad põhjendavad tehtud otsust kui nende panust Eesti riigikaitsesse ja sellega, et tegemist on auküsimusega.

Kaitseväele on oma otsusest teada andnud järgmised tööandjad või nende õppusele kutsutud töötajad: Aktros OÜ, Danske Bank, Eesti Pank, Fund Ehitus, G4S, Sorainen advokaadibüroo, Stora Enso Eesti AS, Tallinna Lennujaama AS ja Tallinn Airport GH ning Turvatehnika AS. Ettevõtted toetavad oma reservväelasi erinevalt, osad kompenseerivad reservväelasele tekkiva palgavahe, osad aga säilitavad töötaja palga nii 80% ulatuses kui ka täies mahus. Osad tööandjad toetavad kaitseliitlastest töötajaid.

Et julgustada tööandjaid toetama reservväelasi sõlmisid kaitsevägi ja kaitseministeerium koos Eesti Kaubandus- Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliiduga eelmise aasta 15. septembril hea tahte ja koostöökokkuleppe, mille eesmärk on rõhutada ettevõtjate ja tööandjate soovi panustada Eesti riigikaitsesse.

4.- 15. maini kogu Eestit hõlmav ja Virumaal kulmineeruv õppus Siil 2015 on läbi ajaloo kaitseväe suurim. Siil toimub iga-aastase Kevadtormi asemel ja seal on planeeritud osalema üle 13 000 reservväelase, kaitseliitlase, ajateenija, tegevväelase ja liitlasriikide kaitseväelase. Õppuse õnnestumisel on kõige olulisem osa just reservväelasel, kes moodustavad osalejatest üle poole.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga