Home Poliitika Eesti esimene Singapuris resideeriv suursaadik Priit Turk andis üle volikirja
Eesti esimene Singapuris resideeriv suursaadik Priit Turk andis üle volikirja

Eesti esimene Singapuris resideeriv suursaadik Priit Turk andis üle volikirja

31. augustil andis Eesti esimene Singapuris resideeriv suursaadik Priit Turk üle volikirja Singapuri presidendile Halimah Yacobile.

Tseremooniale järgnenud vestlusel tõdesid Turk ja Yacob, et Eesti ja Singapuri kahepoolne koostöö on tihe – digilahendustest kuni haridus- ja teaduskoostööni –, kuid on ka palju kasutamata võimalusi. Suursaadik tõi välja, et maailmatasemel küber- ja digiekspertiisiga võiksime Singapuriga rahvusvahelisel tasandil veel rohkem koostööd teha. Ka president Yacob tõstis esile Eesti tegevust ÜRO Julgeolekunõukogus just kübervallas.

„Eesti ja Singapur on ühed arenenumad digiühiskonnad maailmas. Meil on palju nii üksteiselt õppida kui ka ülejäänud maailmale pakkuda. Kuigi oleme kaks väikest riiki eri kontinentidel, ühendab meid sarnane visioon ja ambitsioon: usk avatud majandusse, innovatsiooni, e-riiki ja digitaalsetesse lahendustesse ning ka heasse tänapäevasesse haridusse,“ ütles suursaadik.

Suursaadik Turgi sõnul on Singapuriga, nagu kogu Kagu-Aasia regiooniga, majandussuhete elavdamisel suur potentsiaal, seda eriti sellistes valdkondades nagu küberkaitse, kaitsetööstus, rohelahendused ja finantsvahendus ning digitaalsed lahendused nii avalikus kui ka erasektoris. „Kõige selgemalt näitab seda Eesti ettevõtjate kasvav huvi maailma kiireima majanduskasvu potentsiaaliga ja üle 700 miljoni elanikuga Kagu-Aasia turu vastu. Mitmed Eesti ettevõtted, nagu Wise, Guardtime, Funderbeam, Clam Beat ja teised, on siin juba kanda kinnitanud ja see on kindlasti julgustuseks ka teistele ettevõtetele regiooni sisenemisel,“ ütles suursaadik.

Tema sõnul tuleb pärast COVID-pandeemiat hakata kiiresti taastama ja elavdama nii ettevõtete, ametkondade kui ka ülikoolide koostööd. „On väga hea meel, et Singapuri IT- ja kommunikatsiooniminister osaleb järgmisel nädalal digitaalvaldkonna tippkohtumisel Tallinnas ja et visiidi raames allkirjastatakse Eesti ja Singapuri vastastikuse mõistmise memorandum digikoostöö arendamiseks. Need on nähtavad ja olulised sammud suhete elavdamiseks koroonajärgsel ajal,“ lisas suursaadik.

Eesti saatkond Singapuris avati märtsis. Kahepoolsete suhete tihendamises oli märgiline ka ajaloo esimene Eesti presidendi visiit Singapuri, mis toimus juulis.

Priit Turk töötab välisministeeriumis 2003. aastast. Ta on juhtinud arengukoostöö- ja humanitaarabibürood, Ida-Euroopa ja Kesk-Aasia bürood poliitikaosakonnas ning töötanud New Yorgis Eesti esinduses ÜRO juures. Aastail 2012–2016 oli ta Eesti suursaadik Gruusias ja Armeenias, resideerides Thbilisis. Lisaks välisministeeriumile on Priit Turk töötanud ka kaitseministeeriumi rahvusvaheliste suhete osakonnas.