Home Eesti elu Eesti Loodusmuusemi juhtimist jätkab Heidi Jõks
Eesti Loodusmuusemi juhtimist jätkab Heidi Jõks

Eesti Loodusmuusemi juhtimist jätkab Heidi Jõks

Eesti Loodusmuusemi juhtimist jätkab Heidi Jõks, kes on varasemalt selles rollis olnud aastatel 2011-2019 ja 2021. Oktoobrikuus välja kuulutatud konkurss oli sel korral erakordselt tihe. Kokku esitati 9 avaldust, millest suurem osa vajas põhjalikku kaalumist.

Keskkonnaminister Erki Savisaar avaldas heameelt, et Heidi Jõks saab oma tööd jätkata. „Eesti Loodusmuuseumil on suur vastutus kõnetada keskkonna tutvustamisel võimalikult paljusid inimesi. Muuseum saab uued ruumid keskkonnamajas ja sealsete võimaluste ellu viimiseks vajab loodusmuuseum visioonikat ning kindlakäelist juhti,“ ütles keskkonnaminister.

„Järgmised viis aastat saavad Loodusmuuseumile olema kõigi aegade põnevaimad ja ka väljakutsete rohkeimad. Nimelt on plaanis 2025. aastal avada Lennusadama kõrval kauaoodatud uus loodusmuuseumi hoone koos uue atraktiivse ja innovaatilise ekspositsiooniga. Suur töö selle eesmärgi saavutamiseks muuseumis juba käib,“ ütles Heidi Jõks. „Üheks lähiaja eesmärgiks on ka toimetulek muuseumi muserdanud koroonakriisiga ja sellest väljatulek. Pigem näeme tulevikku aga helgetes toonides ja muuseumi meeskonnaga väljume raskustest kindlasti tugevamana,“ lisas Jõks.

Heidi Jõks on varem töötanud Eesti Loodusmuuseumi direktorina aastatel 2011–2019 ning asus sellele kohale taas vahetult enne oma ametiaja lõppu 2021. aasta sügisel. Vahepealsel ajal viibis Jõks lapsehoolduspuhkusel. Enne Eesti Loodusmuuseumi kollektiiviga liitumist töötas Jõks erasektoris.