Avaleht Kultuur Eesti Muusikaauhinnad 2019 nominatsiooni “Aasta Klassikaalbum” võitja on Erkki-Sven Tüür
Eesti Muusikaauhinnad 2019 nominatsiooni “Aasta Klassikaalbum” võitja on Erkki-Sven Tüür

Eesti Muusikaauhinnad 2019 nominatsiooni “Aasta Klassikaalbum” võitja on Erkki-Sven Tüür

Eesti Muusikaauhinnad 2019 nominatsiooni “Aasta Klassikaalbum” võitja on Erkki-Sven Tüür. “Illuminatio. Whistles and Whispers from Uluru. Symphony No. 8“. “Aasta Klassikaalbumi” nominatsiooni võitja selgus eile õhtul Eesti Muusikaauhinnad 2019 galal Saku Suurhallis.

Tegemist on järjekorras Erkki-Sven Tüüri neljanda autoriplaadiga, mis ilmunud maineka Soome plaadimärgi Ondine all. Plaadil on kaks instrumentaalkontserti – «Illuminatio» vioolale ja orkestrile ning «Whistles and Whispers from Uluru» plokkflöödile ja keelpilliorkestrile. Albumile on salvestatud ka Sümfoonia nr. 8, mille esiettekanne toimus 2010. aasta aprillikuus Glasgow City Hallsis Šoti Kammerorkestri ja Olari Eltsi esituses.

Helilooja Erkki-Sven Tüür: “See plaat on ühe väga põhjaliku protsessi vili – dirigent Olari Elts hakkas juba rohkem kui neli aastat tagasi Tapiola Sinfonietta ja Ondine plaadifirmaga töökava kujundama. Iga plaadil kõlav teos sai ajavahemikus 2016-17  kontsertidel ette kantud ja siis salvestatud. Parim strateegia minu arust. Solistid on mõlemad omal alal tippklassi kuuluvad, nii Lawrence Power vioolal kui Genevieve Lacey plokkflöötidel. Puhas rõõm on kuulda nii suurepärast koosmusitseerimist, mida juhatab erakordse sädemega mu kauaaegne hea sõber ja paljude teoste (sellel plaadil Kaheksas sümfoonia!) initsiaator Olari Elts.”

Kommentaarid