Avaleht Haridus Eesti noored osalevad Euroopa kutsemeistrivõistlustel
Eesti noored osalevad Euroopa kutsemeistrivõistlustel

Eesti noored osalevad Euroopa kutsemeistrivõistlustel

22.–26. septembrini toimuvad Grazis Euroopa kutsemeistrivõistlused Euro Skills, kus ligi 400 andekat noort üle Euroopa hakkavad võistlema 38 kutsealal.

Kaks korda viiruse tõttu edasi lükkunud suurvõistlusel osalevad Eesti noored meistrid 14 alal: ehitusviimistlus, keskkonnatehnika lukksepp, müürsepp, plaatija, keevitaja, veebiarendaja, graafiline disainer, kokk, restoraniteenindaja, vastuvõtu administraator, sõiduautotehnik, rätsep, maastikuehitaja ja ettevõtlus. Kolme viimase puhul on tegu paarisvõistlusega.

Haridus- ja teadusministeeriumi kutsehariduse valdkonna juhi Teet Tiko sõnul on oluline, et Eesti noored kutsemeistrid saaksid oma oskused ka rahvusvahelisel tasemel proovile panna ja on eeskujuks teistele õppuritele. „Hea meel on, et meie võistlejad siiski saavad võimaluse ennast tõestada. Oleks olnud väga kahju, kui noorte rohkem kui aasta väldanud ettevalmistus jäänuks väärilise lõputa,“ tõdeb Tiko.

Võistluste Eesti tehniline delegaat Tanel Oppi soovib tunnustada just Austria korraldajaid ja World Skills Europe’i organisatsiooni. „Vaatamata suurele ebaselgusele on suudetud võistluste korraldamise protsess edukalt läbi viia, välja töötada meetmed kõigi osalejate terviseohutuse tagamiseks. Üksikud riigid on küll osalemisest loobunud, aga kõigil aladel on reeglistikule vastav hulk võistlejaid ja kuskil ei ole tehtud võistluste sisulises kvaliteedi järeleandmisi. Ootan konkurentsitihedat võistlus ja muidugi usun, et meie võistlejatel läheb hästi,“ loodab Oppi.