Home Kultuur Eesti Noorsooteatri uuslavastus räägib kõigist ägedatest asjadest
Eesti Noorsooteatri uuslavastus räägib kõigist ägedatest asjadest

Eesti Noorsooteatri uuslavastus räägib kõigist ägedatest asjadest

Eesti Noorsooteatris esietendub 20. novembril Duncan Macmillani „Kõik ägedad asjad”, mille lavastab Tanel Jonas Ugala teatrist. Lugu räägib noorest inimesest, kes hakkab üles kirjutama asju, mille nimel tasub elada.

Foto: Sabine Burger

Üks noor inimene peab järsku hakkama saama olukorras, kus tema suitsiidne ema ei näe enam ühtegi võimalust, kuidas oma eluga edasi minna. Loo peategelane hakkab üles kirjutama asju, mille nimel tasub elada, lootuses, et emal võiks sellest abi olla. Nimekiri kõigist ägedatest asjadest muudkui täieneb ja kasvab. See on lugu täiskasvanuks saamisest ja elu keerdkäikudega leppimisest.

Foto: Sabine Burger

„Leida rõõmu väikestest asjadest – seda sõnumit kuuleme me tänapäeval igalt poolt, gurudest kuni eneseabiõpikuteni. Aga kui lihtne see on? Või kas see on üldse võimalik?” ütles lavastaja Tanel Jonas. „Mulle tundub, et see on lugu, mida tuleb just noorte inimestega jagada.”

Foto: Sabine Burger

Autor on küll kirjutanud näidendi stand-up-komöödiaks, kuid lavastaja sõnul on selline žanrimääratlus veidi meelevaldne. Komöödia nimetus tuli juurde seetõttu, et esimene seda materjali ette kandnud näitleja oli Inglismaal tuntud stand-up-koomik Jonny Donahoe.

Foto: Sabine Burger

„Me ei viska nalja teema üle, sellesse suhtume väga tõsiselt. Vorm on natukene kergem, pigem naer läbi pisarate,” ütles Jonas. „Tahaksin mõelda, et jagame lootust. Et kui isegi tundub, et tunneli lõpus ei ole mitte mingit valgust, siis ole kindel, et asjad lähevad paremaks! Need ei pruugi minna kohe briljantseks, aga lähevad paremaks.”

  • „Kõik ägedad asjad” noortele alates 13. eluaastast ja täiskasvanutele esietendub 20. novembril Eesti Noorsooteatri väikses saalis. Autor Duncan Macmillan, tõlkija Pirjo Jonas, lavastaja Tanel Jonas (Ugala), kunstnik Kristjan Suits (Tallinna Linnateater). Monoetendustes astub üles kas Getter Meresmaa, Doris Tislar või Risto Vaidla.