Eesti Pärimusmuusika Keskus kutsub taas Suurele Üleriigilisele Võistumängimisele
24. aprillil toimuval Võistumängimisel osalevad muusika- ja huvikoolides ning eraõpetajate käe all õppivad poisid ja tüdrukud alates 7. eluaastast.
Võistumängijad esitavad kaks eriilmelist vabalt valitud eesti pärimusmuusika pillilugu, millest üks peab pärinema esitaja kodukandist või -maakonnast.
Kõik osalejad on jagatud kolme tasemerühma, kes astuvad üles pärimusmuusika aida kahes saalis – 1-3, 4-6 ja 7 ning rohkem aastat pilli õppinud või mänginud noored.
Suurel Üleriigilisel Võistumängimisel on kuus pilligruppi – kandled, lõõtsalised (lõõts, karmoška, akordion), poogenpillid (viiul, hiiu kannel), pärimusmuusika puhkpillid (torupill, sarv, vile, parmupill), näppepillid (kitarr, mandoliin jne) ja avatud klass (kõik muud pillid, nt. flööt, plokkflööt, saksofon jne)
Professionaalidest koosnev žürii (Tuulikki Bartosik, Kati Soon, Juhan Uppin, Marko Mägi, Merike Paberits, Juko-Mart Kõlar, Maarja Nuut ja Marek Talts) hindab mängija traditsiooni tundmist ja individuaalset meisterlikkust. Iga pilligrupi parimaid võistumängijaid tunnustatakse ning parimatest parimad saavad esinemisvõimaluse suvisel Viljandi pärimusmuusika festivalil.
Võistumängimise ajakava:
10.30 – 11.00 Kogunemine ja osalejate registreerimine
11.00 – 13.00 Võistumäng I osa
13.00 – 14.00 Lõuna
14.00 – 16.00 Võistumäng II osa
16.00 – 17.00 Õpituba „Kehapill ja rütmika” aida väikeses saalis – läbiviija Tõnis Kirsipu
17.00 – 18.00 Pärimusmuusika noodikogu veebikeskkonna tutvustus ja Võistumängimise autasustamine suures saalis
18.00 – 19.00 Tagasiside õpetajatele kaminasaalis
20.00 Tantsumaja aida väikeses saalis
Võistumängimisest teeb otseülekande Postimees online.