Avaleht Eesti elu Eesti sai juurde 400 küberasjatundjat
Eesti sai juurde 400 küberasjatundjat

Eesti sai juurde 400 küberasjatundjat

KüberuudisEesti Infotehnoloogia Kolledž panustas küberturvalisuse valdkonda koostöös Riigi Infosüsteemi Ametiga. Möödunud viie aasta jooksul on Eesti Infotehnoloogia Kolledži koolitustel saanud küberkuritegevuse tõrjumiseks vajalikud teadmised 410 süsteemiadministraatorit.

IT Kolledži õppejõu Margus Ernitsa hinnangul on koolitustel antud teadmised praktilised ja vahetult töökohal rakendatavad. „Kuna kõik koolitustunnid teostati kaugtöölaboris, emuleerides realistlikke situatsioone, siis õppisid osalejad koheselt oma teadmisi rakendama,“ lausus Ernits.

Riigi Infosüsteemi Ameti intsidentide käsitlemise osakonna juhataja Klaid Mägi hindab ameti panust programmi otstarbekaks. „Meil on hea meel igast võimekast süsteemiadministraatorist ja meil on abi igast loodud tööriistast, mis aitab küberkuritegevusega võidelda,“ lausus Mägi.

Lisaks koolitustele suudeti viie aasta jooksul küberturvalisus integreerida paljudesse IT Kolledži õppeainetesse, milles seda varem ei käsitletud. See suurendab hariduse vastavust tööandjate ootustele. Ka andis küberturvalisusprogramm tõuke tänavu sügisel IT Kolledži ingliskeelse küberturbe tehnoloogiate (Cyber Security Engineering) õppekava avamiseks.

Projekti raames loodi vabavaraline kaugtöölaborite süsteem, mis on kasutusel Eesti Infotehnoloogia Kolledžis, Tallinna Tehnikaülikoolis, Haapsalu Kutsehariduskeskuses ja Eesti Kaitseväe küberlaboris. Lisaks on pilootpaigaldused Dallases ja Frankfurdis. Süsteemi kasutati ka Küberolümpia 2015 läbiviimisel.

Koolituste läbiviimist toetas Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfondist ja väljatöötatud koolitusi on edaspidi võimalik läbida IT Kolledži täiendusõppes.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga