Home Eesti elu Eesti sisejulgeoleku read said Sisekaitseakadeemiast täienduse 30 värske päästja näol
Eesti sisejulgeoleku read said Sisekaitseakadeemiast täienduse 30 värske päästja näol

Eesti sisejulgeoleku read said Sisekaitseakadeemiast täienduse 30 värske päästja näol

30. oktoobril lõpetasid Sisekaitseakadeemia 30 päästekolledži päästja eriala kutseõppes õppinud õpilast.

Lõpetajaid tervitasid ja õnnitlesid Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link, Päästeameti peadirektori asetäitja Tauno Suurkivi ning päästekolledži direktor Häli Allas.

Aktuse avas akadeemia rektor Marek Link, kes oma kõnes lõpetajatele sõnas ’’Aktusel on mul kahetised tunded, sest mul on kahju, et meie juurest ära lähete, kuid tunnen rõõmu teie tuleviku üle. Töötate tänuväärses valdkonnas, kus on kõige tähtsam inimese elu, vara ja tervis. Soovin teile kaunist tulevikku – nii sõnades kui tegudes.’’

Päästekolledži peadirektor Häli Allas tänas lõpetajaid paindlikkuse eest keerulisel aastal. ’’Käesolev aasta on olnud erakordne ning ma olen tänulik, et olen selle teekonna läbinud koos teiega. Kõigele vaatamata olete täna siin, edukalt jõudnud sihtpunkti, kust algab teie edasine teekond teenistuses. Annan teid teenistusele üle uhkusega. See, et olete käesoleva aasta kiirete muutustega kaasa tulnud, on erakordne,’’ sõnas Allas.

Päästeameti tervituskõneks sai sõna peadirektori asetäitja Tauno Suurkivi. ’’Lõpetajad olete te vaid kooli jaoks, teenistusele aga hoopis alustajad. Alustate tööd, mis sisaldab endas palju teadmatust. See amet ei ole lihtne, kuid on tänuväärne. Päästeamet on tööandjana paindlik ning just paindlikkust soovin ka teile,’’ märkis Suurkivi.

Lõpetajate nimel pidas kõnes Ants Kari. Muusikaliste vahepaladega esines päästekolledži päästemeeskonna juhi eriala õpilane Rudolf Kopti.

Siseministeeriumi haldusalas tegutsev Sisekaitseakadeemia on unikaalne terves maailmas, sest kogu riigi siseturvalisusega seotud õpe on koondatud ühte organisatsiooni. Akadeemia valmistab nii kutsehariduse, rakenduskõrghariduse kui ka magistrihariduse tasemel ette sisejulgeolekuvaldkonna spetsialiste. Sisekaitseakadeemia visioon on kujuneda aastaks 2025 Euroopa parimaks siseturvalisuse õppe- ja teaduskeskuseks.