Home Haridus Eesti sisejulgeoleku ridadesse lisandus 258 uut liiget
Eesti sisejulgeoleku ridadesse lisandus 258 uut liiget

Eesti sisejulgeoleku ridadesse lisandus 258 uut liiget

Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link andis 21. juunil üle kõrg- ja magistrihariduse diplomid ning kutseõppe lõputunnistused uutele sisejulgeolekuvaldkonna ametnikele.

Alexela kontserdimajas toimunud aktusele kogunesid Sisekaitseakadeemia sisejulgeoleku instituudi, finantskolledži, justiitskolledži, politsei- ja piirivalvekolledži ning päästekolledži lõpetajad. Kõrgharidusõppes lõpetas 123 ning kutsehariduses 135 õppurit.

Rektor Marek Link pöördus oma kõnes lõpetajate poole toetudes Sisekaitseakadeemia vapil olevale ladinakeelsele lipukirjale Verbis Aut Re – sõna või teoga. ’’Sõna jõudu on võimalik tarvitada vägagi erinevalt, sellega võib teha palju haiget, aga sellega saab teha palju head. Ja just selle hea poole püüdlemine on kindlasti olulisel kohal iga riiki esindava ametniku puhul, sest selle läbi loome näo riigist tema kodanikele.“

Aktustel tervitasid ja õnnitlesid lõpetajaid kaitseminister siseministri ülesannetes Kalle Laanet,  Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher, Päästeameti peadirektori asetäitja Tauno Suurkivi, Maksu- ja Tolliameti peadirektor Raigo Uukkivi, justiitsministeeriumi karistuse täideviimise talituse juhataja Taavi SiruHäirekeskuse Põhja keskuse juht Anne-Liis Taalmann.

„Eesti siseturvalisus ja sisejulgeolek on meie esimene kaitseliin, mille nimel töötavad iga päev Eestis tuhanded inimesed. Nüüd on teie kord nende inimeste kõrvale astuda. See on teie võimalus seista koos ametivendade ja -õdedega praegusel eriti keerulisel ajajärgul. Uue põlvkonna tulek on seetõttu märgilisem kui kunagi varem,“ ütles aktusel lõpetajatele Kalle Laanet, kaitseminister siseministri ülesannetes.

Oluline osa lõpetamistraditsioonidest on ka Ilpo Valta nimelise rändkarika üleandmine finantskolledži silmapaistvaid tulemusi näidanud maksunduse ja tolli eriala lõpetanud vilistlasele. Sel aastal osutus väljavalituks Maksu- ja Tolliametis töötav Albina Saar.

Aktusele eelnes traditsiooniline tammepuu istutamine 20. juunil akadeemia Tallinna õppekeskusega piirnevale Kase tänavale. Esimene tammepuu istutati akadeemia õppehoone ette 12. oktoobril 1992 akadeemia õppetöö alguse puhul. Iga-aastane tamme istutamise traditsioon sai alguse aga 1996. aastal, kui akadeemia lõpetas esimene lend. Sellest ajast alates on oma puu istutanud Kase tänava pikale tammealleele iga lõpetav lend.

  • Siseministeeriumi haldusalas tegutsev Sisekaitseakadeemia on unikaalne terves maailmas, sest kogu riigi siseturvalisusega seotud õpe on koondatud ühte organisatsiooni. Akadeemia valmistab nii kutsehariduse, rakenduskõrghariduse kui ka magistrihariduse tasemel ette sisejulgeolekuvaldkonna spetsialiste.
  • Veel nädal aega kestab Sisekaitseakadeemias ka uute õppurite vastuvõtt.