Home Poliitika Eesti suursaadikud Peruus ja Ameerikas andsid üle volikirjad
Eesti suursaadikud Peruus ja Ameerikas andsid üle volikirjad

Eesti suursaadikud Peruus ja Ameerikas andsid üle volikirjad

16. juulil andis Eesti suursaadik Peruus Urmas Eigla virtuaalse tseremoonia käigus üle oma volikirja Peruu Vabariigi presidendile Francisco Rafael Sagasti Hochhäuslerile.

„Soovime teha Peruuga koostööd nii kahepoolselt kui ka rahvusvahelistes organisatsioonides,“ ütles suursaadik Eigla, kes resideerib Tallinnas. Ta lisas, et näeb koostööpotentsiaali digivaldkonnis, samuti küberteemadel. „Suhete dünaamilisemaks muutmiseks on vaja täiendada kahepoolsete lepingute baasi, edendada kaubavahetust ja arendada kultuurisuhteid,“ sõnas suursaadik.

Urmas Eigla on välisministeeriumis erinevatel ametikohtadel töötanud alates aastast 1999. Välisteenistuses oli ta Eesti suursaatkonnas Roomas, Lissabonis ja erimissioonil Brasiilias. Ta lõpetas Eesti Humanitaarinstituudi romanistika erialal ja täiendas end Firenze Ülikoolis. Urmas Eigla on ühtlasi mitteresideeriv Eesti suursaadik Colombias.

Kristjan Prikk

Eesti uus suursaadik Ameerika Ühendriikides Kristjan Prikk sai möödunud nädalal Washingtonis USA presidendilt Joe Bidenilt kinnituse volikirjade vastuvõtmise ja Eesti täievoliliseks esindajaks tunnistamise kohta. Seeläbi on suursaadik Kristjan Prikk nüüd Eesti Vabariigi täievoliline esindaja Ameerika Ühendriikides. Tulenevalt koroonaolukorrast toimus volikirja üleandmine kirjade vahetamise teel.

„Eesti ja USA on parimad liitlased ja partnerid. Mul on ülimalt hea meel, et meie suurepärane koostöö Ameerika Ühendriikidega on üha laienenud ja katab valdkondi alates majandusest ja küberohtudega võitlemisest kuni kaitse- ja arengukoostööni. Tihe Atlandi-ülene koostöö on Euroopa julgeoleku alustalaks. USA roll ja panus Euroopa ja meie regiooni julgeoleku kindlustamisel on asendamatu,” ütles suursaadik Prikk.

Kristjan Prikk sündis 15. veebruaril 1977. aastal Tallinnas. Tal on strateegiaõpingute magistrikraad Ameerika Ühendriikide Maaväe Sõjakolledžist (2013) ja Tartu Ülikooli politoloogia eriala bakalaureusekraad.

Kristjan Prikk töötas kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantslerina, juhtis kaitseministeeriumis rahvusvahelist koostööd ning oli riigikantselei julgeoleku ja riigikaitse koordinatsioonidirektor. Aastatel 2010–2013 töötas Prikk Eesti saatkonnas Washingtonis kaitsenõunikuna. 2017. aastast jätkas ta kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantslerina. 17. augustist 2018 kuni suursaadiku kohale asumiseni oli Prikk kaitseministeeriumi kantsler. Enne kaitseministeeriumi tööle asumist töötas Prikk välisministeeriumi julgeolekupoliitika osakonnas.