Avaleht Haridus Eesti ühe kaasaegsema lasteaia ehitusel peetakse sarikapidu
Eesti ühe kaasaegsema lasteaia ehitusel peetakse sarikapidu

Eesti ühe kaasaegsema lasteaia ehitusel peetakse sarikapidu

Pärnusse ehitatav Eesti üks kaasaegsemaid lasteaedu on jõudnud täiskõrguseni: täna peetakse seal sarikapidu.

„Täname ehitajaid ja võtame pärja maha. Maja enam kõrgemaks ei ehitata. Enne talve tahetakse katusetööd lõpetada ja aknad ette panna. Ehitus on ilusasti graafikus. Kuu aja jooksul peaksid linnabussid Raja tänaval taas ümber keerama hakkama,“ rääkis Pärnu linnavalitsuse taristu- ja ehitusteenistuse projektijuht Rauno Lee.

10,6 miljonit eurot maksev ehitis valmib 2020. aasta juunis. 4 miljoni euroga toetab ettevõtmist Euroopa Regionaalarengu Fond, ülejäänu tasuvad Pärnu linn ning Tori ja Häädemeeste vald.

Raja ja Mai tänava nurgale ehitatav kompleks koosneb päikesekujulisest lasteaiast, ujulast, staadionist, välilavast, parklast ja hoovil asuvatest mänguväljakutest. Lasteaiahoone mahutab kaheksa aia- ja kaks sõimerühma koos neid teenindavate ruumidega. Ujulas on 25 meetri pikkune põhibassein kaheksa rajaga, 6×16 meetri suurune eelbassein, mullivann ja 3×7 meetri suurune lasteaialaste bassein. Kogu kompleksi ehituspinna suuruseks on 4562 ruutmeetrit.

„Eritellimusega mööbel, liikluslinnak, erinevad mänguväljakud, väikesed ja suured kelgumäed, staadion, basseinid, mullivann, muusika- ja võimlemissaal, galeriid, katusel asetsevad päikesepaneelid ja palju muud põnevat teevad sellest Eesti ühe moodsaima lasteaia,“ ütles Pärnu linnapea Romek Kosenkranius. „Lasteaiaga ühes kompleksis saab olema kaasaegne ujula, mis hakkab tulevikus asendama amortiseerunud Koidula kooliujulat ning pakkuma koolidele, sportlastele ja ujumishuvilistele paremaid treeninguvõimalusi.“

Lasteaed-ujula arhitektuurse lahenduse tegi KAOS Arhitektid, projekteeris Projekt O2 ja ehitab Nordlin Ehitus. „Tellija on ehitajaga rahul. Praegu tundub küll, et kõik on kvaliteetselt tehtud ja suvel saame kauaoodatud lasteaia ja ujula üle rõõmustada,“ sõnas Lee.