Avaleht Poliitika Eesti uus suursaadik Aserbaidžaanis: vaja on vältida uusi inimohvreid Mägi-Karabahhis
Eesti uus suursaadik Aserbaidžaanis: vaja on vältida uusi inimohvreid Mägi-Karabahhis

Eesti uus suursaadik Aserbaidžaanis: vaja on vältida uusi inimohvreid Mägi-Karabahhis

Eesti suursaadik Annely Kolk andis üle volikirja Aserbaidžaani presidendile Ilham Alijevile. Suursaadik resideerib Türgis.

Kohtumistel avaldas Kolk heameelt heade ja sõbralike suhete üle, millel on kindlasti tugevat arengupotentsiaali, eriti võimaluste üle süvendada kahepoolset koostööd majanduse, hariduse ja kultuuri vallas. Lisaks headele tööalastele kontaktidele rahvusvahelistes organisatsioonides ja diplomaatiliste esinduste vahel vajaksid elavdamist kontaktid teiste ministeeriumite ja parlamentide vahel. Kohtumistel leiti, et Eesti ja Aserbaidžaan peaksid pühendama senisest rohkem tähelepanu äridiplomaatiale, et suurendada väliskaubanduse käivet ja edendada majanduskoostööd.

Mägi-Karabahhist rääkides rõhutas Annely Kolk uute inimohvrite vältimise vajadust. „Tarvis on luua tingimused regionaalsele stabiilsusele Lõuna-Kaukaasias,“ sõnas Kolk. Suursaadik avaldas kaastunnet kõikidele Mägi-Karabahhi konfliktis langenute lähedastele.

Bakuu visiidil kohtus suursaadik Kolk riigiametite ja Eesti kogukonna esindajatega. Suursaadik Kolk osales ka Aserbaidžaani valitsuse organiseeritud regionaalsel visiidil Ağdami.

Annely Kolk töötab välisministeeriumis 1999. aastast. 2019. aastast on Kolk Eesti suursaadik Türgis.