Avaleht Eesti elu Eestis on ühtne hädaabinumber 112
Eestis on ühtne hädaabinumber 112

Eestis on ühtne hädaabinumber 112

112Eestis on nüüd üks hädaabinumber kiirabi, päästjate ja politsei kutsumiseks. Kui kellegi elu, tervis, vara või keskkond on ohus või on alust arvata, et midagi sellist on juhtumas, helistage hädaabinumbril 112 Häirekeskusesse.

Eesti läks Euroopa 112 päeval, 11. veebruaril 2015 üle ühele hädaabinumbrile 112. Alates 11. veebruarist saab ühelt hädaabinumbrilt 112 kutsuda kiirabi, päästjaid ja nüüd ka politseid.

Üks hädaabinumber 112 muudab abi kutsumise inimesele lihtsamaks – meeles on vaja pidada üht numbrit 112 ning kriitilises olukorras ei kulu aega mõtlemisele, millist abi ja milliselt numbrilt kutsuda. Üleminek ühele hädaabinumbrile muudab Häirekeskuse töösaalides kiirabi, pääste ja politsei hädaabikõnedele vastamise ja abi väljasaatmise kiiremaks ja täpsemaks. See kõik tähendab inimestele kiiremat abi kohalejõudmist.

112 on hädaabinumber kiirabi, päästjate ja politsei kutsumiseks kõigis Euroopa Liidu riikides. 112-le saab Euroopa Liidus tasuta helistada nii mobiililt kui ka lauatelefonilt ilma suunakoodi valimata. Kõnele vastab asukohamaa häirekeskuse töötaja.

Number 110 kaob peale pikemat üleminekuaega kasutusest. Avalikkuse teavitamine ühest hädaabinumbrist 112 kestab erineva intensiivsusega terve 2015. aasta. Inimestele jääb pikem ja mõistlik aeg ühe numbriga 112 harjumiseks. Üleminekuperioodil suunatakse numbrile 110 helistajad numbrile 112 ning keegi ei jää abita. Number 110 kaob kasutusest peale pikemat üleminekuperioodi, kui selle kasutus on jõudnud miinimumini.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga