1. Avaleht
  2. Haridus
  3. Elektroonikaettevõte premeerib kahte IT-tudengit 2500-eurose stipendiumiga
Elektroonikaettevõte premeerib kahte IT-tudengit 2500-eurose stipendiumiga

Elektroonikaettevõte premeerib kahte IT-tudengit 2500-eurose stipendiumiga

Elektroonikaseadmete looja, arendaja ja tootja Rantelon kutsub koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga riistvara arenduse ja programmeerimise bakalaureuseõppe tudengeid kandideerima ettevõtte stipendiumile.

Ranteloni tegevjuht Priit Kinks kinnitas, et ettevõtte eesmärk on tunnustada noori aktiivseid riistvara arenduse ja programmeerimise eriala tudengeid, kellest loodetakse tulevikus ka järelkasvu. “Meie sooviks on, et IT ja kübervaldkonna kõrval tõuseks huvi ka elektroonika ja riistvara arendamise vastu. Näiteks meie ettevõte vajab raadiotehnika eksperte ja mulle meeldib ikka küsida, et nutitelefoni edasiarendused on põnev küll, aga kust tuleb signaal sinna seadmesse? Meil on vaja inimesi, kes ka seda poolt tunneks,” rääkis Kinks.

Ta lisas, et sellepärast panustab Rantelon lisaks stipendiumile ka tudengite õppeprotsessi. “Meie juurde saab tulla praktikale ja lõputööd tegema. Erinevaid huvitavaid projekte jagub küllaga. Näiteks droonide avastamine või segamine raadiosignaalidega, passiivradarid, SDR-raadio, raadiosaatjad, tööstusrobotite arendus – need ja paljud muud teemad on meil majas aktiivselt tegevuses.” Ranteloni tegevjuhi sõnul on ettevõttel oma ruumides ka tõhus tootmisvõimekus. “Mis võiks veel olla inseneri unistus kui mitte see, et ta saab oma idee kerge vaevaga ja kiiresti valmistooteks vormida,” julgustas ta noori koostööd tegema.

TTÜ IT-teaduskonna dekaan Gert Jervan ütles omalt poolt, et tehnikaülikool on alati väärtustanud praktilist haridust, mis sünnib koostöös ettevõtetega: “Mul on väga hea meel, et Rantelon on lisaks tavapärastele koostöövormidele, nagu selleks on lõputööde juhendamised ja praktikad, välja pannud ka rahalise stipendiumi. Stipendium aitab tudengitel keskenduda õppimisele ja nad ei pea enam nii palju muretsema igapäevaste kulutuste katmise pärast. Samuti annab stipendium neile uusi võimandusi enda arendamiseks ja täiendamiseks.”

Stipendium antakse välja kahele riistvara arenduse ja programmeerimise eriala edukale üliõpilasele, kellel on hea kaalutud keskmine hinne ja taotluse esitamise päevaks täidetud vähemalt 120 ainepunkti. Stipendiumi suurus on 2500 eurot üliõpilase kohta. Kandideerida saab kuni 26. oktoobrini.

Rantelon on innovaatiliste elektroonikasüsteemide looja, arendaja ning tootja. Ettevõtte fookus on elektroonika-, tarkvara-, mehaanika- ning raadio- ja mikrolainetehnoloogia põhistel lahendustel. Oma 25 tegevusaasta jooksul on Rantelonist kasvanud pea 50 töötajaga ettevõte, mille töökvaliteet ja tase on võitnud usalduse mitmete tuntud tsiviil-, julgeoleku- ja tööstussektori klientide silmis. Rantelon on välja kasvanud tehnikaülikooli teadlaste teadus- ja arendustööst.

Head Uudised GoodNews
tags: