Avaleht Keskkond Emajõe matkarada ootab loodusesõpru
Emajõe matkarada ootab loodusesõpru

Emajõe matkarada ootab loodusesõpru

Foto: Lilian Lukka
Foto: Lilian Lukka

Emajõe vasakkaldal, Sõpruse silla ja Ihaste silla vahelisel lõigul on matka- ja loodusehuvilistele läbitavaks muudetud umbes 4 kilomeetri pikkune loodusrada, mis on suurepärane koht looduse nautimiseks ja liikumiseks.

Raja korrastustöid alustas linnavalitsus 2014. aastal, kui sinna paigaldati kaks kuumtsingitud terasest purret ja 14 palkpinki. Sel aastal lisati veel kolm purret, üks neist 66 meetri pikkune, ning 20 istepinki. Nüüd on rajal kokku 5 purret, mis võimaldavad kraave ületada ka Emajõe kõrgema veetaseme juures, ning 34 pinki puhkamiseks ja Emajõe vaadete nautimiseks. Rada puhastatakse trimmeriga kolm korda aastas ning korjatakse ka sinna jäetud praht.

Foto: Lilian Lukka
Foto: Lilian Lukka

Kuna tegemist on Natura kaitsealuse piirkonnaga, mis on rikas nii haruldaste linnu- kui ka taimeliikide poolest, on seal lubatud vaid väga minimaalsed korrastustööd. Seetõttu ei ole rajal võimalik liikuda lapsevankri või linnaratastega, küll aga on sellega loodud on paremad võimalused loodushuvilistele ja harrastuskalastajatele.

Foto: Lilian Lukka
Foto: Lilian Lukka

Abilinnapea Valvo Semilarski sõnul on see parim ja lähim koht, kus linnainimene saab minna suhteliselt puutumatusse loodusesse. “Kutsun Emajõe matkarada aktiivselt kasutama ja linnalähedast loodust nautima. Linnavalitsusel on korrastamisel ka Emajõe paremkallas. Sel aastal projekteerime ja järgmisel aastal alustame kaldapromenaadi ehitust Võidu sillast Karlova sadamani. Edasi on kavas ette võtta paremkaldal lõik Karlova sadamast Ihaste sillani. Nii saame juba üle 10 kilomeetri pikkuse ringi Emajõe kallastel Sõpruse silla ja Ihaste silla vahel,” lisas Semilarski.

Foto: Lilian Lukka
Foto: Lilian Lukka

Sel nädalal tehakse rajal veel viimaseid korrastustöid ja lähiajal lisatakse raja otstesse ka infotahvlid. Emajõe matkarada on kesklinnapoolsest otsast leitav Eedeni tagant tagumise kanali ja Emajõe vahelt ning Ihaste poolt Ihaste silla juurest.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga