Avaleht Eesti elu Enamus menuka programmeerimise e-kursuse lõpetajatest soovivad end IT-alal edasi arendada
Enamus menuka programmeerimise e-kursuse lõpetajatest soovivad end IT-alal edasi arendada

Enamus menuka programmeerimise e-kursuse lõpetajatest soovivad end IT-alal edasi arendada

Foto: Andres Tennus/TÜ
Foto: Andres Tennus/TÜ

Selle aasta veebruaris paari päevaga 650 osalejat kogunud TÜ arvutiteaduse instituudi vaba juurdepääsuga e-kursuse „Programmeerimisest maalähedaselt“ lõpetas tunnistusega 400 inimest, kellest vanim oli 65- ja noorim 13-aastane. 95% lõpetajatest soovivad programmeerimise kursustega tulevikus jätkata.

Kursuse eestvedaja, Tartu ülikooli informaatika lektori Eno Tõnissoni sõnul oli kursus hea võimalus tutvustada eri vanuses inimestele Tartu ülikooli informaatikaharidust ja üht tööturul enim nõutud oskust, programmeerimist. „On väga positiivne, et osalejad leidsid oma igapäevategemiste kõrvalt neljal nädalal mitmeid tunde, et programmeerimisega tegeleda ja kursus edukalt lõpetada,“ ütles ta.

Lõpetajate hinnangul oli kursus hästi läbi viidud ja nad pidasid seda õnnestunuks. „Väga suur hulk kursusel osalejatest ei olnud programmeerimisega varasemalt kokku puutunud. Seda suurem on heameel, et 95% lõpuküsitlusele vastanutest soovivad kursusega tulevikus jätkata,“ tõdes Tõnisson, kes usub, et juba tänaseks omandatud programmeerimisalased teadmised ja oskused annavad osalejatele olulise eelise tööturul või isiklikes igapäevategemistes.

Üle poolte lõpetajatest vastas, et kui nad peaksid endale uue eriala valima, siis tõenäoliselt teeksid valiku programmeerimise kasuks. Tõnissoni sõnul ongi ilmselt kursuse suurim panus selles, et inimesed saavad teatud ülevaate programmeerimisest ja selle temaatika sobivusest endale. Tagasiside hulgas oli ka neid, kes tunnistasid, et programmeerimine ei ole nende ala, aga neil oli hea meel, et nad osalesid ja said ettekujutuse programmeerimise olemusest.

Erinevalt tõeliselt suurtest vaba juurdepääsuga e-kursustest (MOOC), kus osaleb korraga tuhandeid inimesi, püüdsid antud kursuse korraldajad hoida gruppi väiksemana, et suhtlus osalejate ja õppejõudude vahel oleks võimalikult personaalne. „Järjepidev personaalne kontakt tähendas kolmele õppejõule ja kaheksale üliõpilasele suurt koormust, ent selle eest saime õppuritelt kohest tagasiside, mis aitas kursust jooksvalt parandada ning seeläbi õppekvaliteeti veel enam tõsta,“ rääkis Tõnisson.

Kursusel tutvustati programmeerimist ja selle seoseid teiste valdkondadega. Materjalide hulgas oli tekstilist materjali, videoid ja näidislahendusi, lahendada tuli erinevaid programmeerimisülesandeid.

Kursuse materjalid jäävad kõigile kättesaadavaks. Käesoleva aasta 5. oktoobril algavale korduskursusele saab juba eelregistreeruda. Info aadressil https://courses.cs.ut.ee/2015/progmaa/spring.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga