Avaleht Eesti elu ENIM TAHETUD AMETID I Vaata, millised olid 10 enim tahetud ametit juunikuus
ENIM TAHETUD AMETID I Vaata, millised olid 10 enim tahetud ametit juunikuus

ENIM TAHETUD AMETID I Vaata, millised olid 10 enim tahetud ametit juunikuus

Juunikuus olid tööotsijad enim huvitatud e-kaubanduse ametikohtadest ja kuu populaarseimaks tööpakkumiseks kerkis  CVKeskus.ee tööportaalis e-poe spetsialist. Tööpakkumiste arvud maikuuga võrreldes kasvasid ja seda viimaks ka toitlustus- ning turismisektoris.

Juunikuu kõige tahetum amet oli e-poe spetsialist (sh e-poe klienditoe spetsialist, müügispetsialist või administraator), kus keskmiselt kandideeris ühele ametikohale 283 tööotsijat.

Populaarseteks osutusid taaskord ka kauba komplekteerijatele suunatud tööpakkumised, kus ühele ametikohale saatis CV keskmiselt 216 tööotsijat. Kuna värbamisega alustasid uuesti ka mitmed hotellid ja restoranid, kerkis populaarsete ametite esikolmikusse ka administraatori ametikoht, kus leidus keskmiselt 168 kandideerijat.

Kaupluste taasavamisest alates on tööotsijad näidanud suurt huvi ka teenindussektori vastu ja klienditeenindaja ametikohale kandideeris juunikuus keskeltläbi 167 tööotsijat. Suurima kandideerijate arvuga klienditeenindaja konkursil osales aga tervelt 919 tööotsijat.

Keskmiselt 100 kandideerijaga värbamiskonkursside piiri ületasid veel ka autojuhi ja kulleri, assistendi (kontoritöötaja), turundusspetsialisti või -assistendi ning laotöötaja ja tõstukijuhi tööpakkumised. Lisaks kasvas maikuuga võrreldes huvi ka tootmistööliste ja värbamisspetsialistide tööpakkumiste vastu.

„Alates maikuust on tööpakkumiste arvud kasvanud ja võrreldes tervisekriisi algusega leidus juunikuus pakutavaid ametikohti pea kaks korda rohkem,“ kommenteerib tööturu trende CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.

Henry Auväärt lisab, et kõige rohkem vabu ametikohti leidus juunikuus klienditeeninduses ja müügisektoris. „Töö leidmise võimalused hakkasid viimaks paranema ka turismi- ja toitlustussektorites, kuna juunikuus antud valdkondades tööpakkumiste arvud võrreldes maikuuga kasvasid.“

TABEL: 10 enim tahetud ametit 2020. aasta juunikuus

Amet Keskmine kandideerijate arv ametikohale
E-poe spetsialist (sh e-poe klienditoe spetsialist, müügispetsialist või administraator) 283
Kauba komplekteerija 216
Administraator toitlustus- ja/või turismisektoris 168
Klienditeenindaja 167
Autojuht / kuller 158
Assistent (kontoritöötaja) 152
Turundusspetsialist või -assistent 109
Laotöötaja / tõstukijuht 108
Tootmistööline 93
Värbamisspetsialist 85

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga