Avaleht Kultuur PIILU PROOVISAALI! Järvi koos ERSOga džässilainel
PIILU PROOVISAALI! Järvi koos ERSOga džässilainel

PIILU PROOVISAALI! Järvi koos ERSOga džässilainel

Foto allikas: ERSO
Foto allikas: ERSO

Sel nädalal rändavad maestro Neeme Järvi ja ERSO džässi- ja bluusimaailmas, esitades kolmel kontserdil Tartus ja Tallinnas mustanahaliste Ameerika heliloojate teoseid. Estonia kontserdisaali  laval on lisaks tavapärastele ka terve rida sümfooniaorkestri koosseisus haruldasi pille, nagu saksofonid, bandžo ja trummikomplekt.

USA džässilegend, pianist, helilooja ja orkestrijuht Duke Ellington on üks Ameerika muusika alustalasid. Ettekandele tulevad tema teoste seaded sümfooniaorkestrile.

William Grant Still on esimene mustanahaline Ameerika helilooja, kes pääses juhatama Ameerika parimaid sümfooniaorkestreid, kelle sümfoonia võeti Ameerika juhtivate orkestrite repertuaari ning kelle ooper jõudis maineka ooperiteatri  lavale. Stilli I sümfoonia ühendab traditsioonilise sümfooniažanri bluusile omaste rütmide ja harmooniatega, olles ehe näide mustanahaliste kultuuri integratsioonist klassikalisse muusikasse.

  • 29.01 2015 kell 19, Vanemuise kontserdimaja
  • 30. jaanuar kell 13 ja 19, Estonia kontserdisaal

 

JÄRVI & ELLINGTON

Duke Ellington. “Üksindus”, süit balletist “Jõgi”, “Harlem”

William Grant Still. “Afroameerika sümfoonia”

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester

Dirigent NEEME JÄRVI

 

Pilet Tartus 20 € / 15 €

Pilet Tallinnas 22 € / 16 €

Õhtustele kontsertidele on saadaval veel üksikud piletid. Päevane kontsert 30. jaanuaril Estonia kontserdisaalis kestab 1 tund, pilet 8 €

 

HEIDA PILK PROOVISAALI!

 

 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga