Avaleht Eesti elu FOTOD I Harku järve koristuspäeval koguti üle poole tonni prügi
FOTOD I Harku järve koristuspäeval koguti üle poole tonni prügi

FOTOD I Harku järve koristuspäeval koguti üle poole tonni prügi

Täna toimus Tallinnas Harku järvel esmakordselt koristuspäev spetsiaalsete kajakkidega, mis on valmistatud prügi kogumiseks veekogudelt ja rannikualadelt. Koristuspäevast võttis osa ka president Kersti Kaljulaid ning sellega anti avapauk Maailmakoristuse uuele ülemaailmsele projektile, mille käigus koristatakse erinevates riikides puhtamaks saastunud jõgesid, järvesid ja meresid.

Koristuspäeval osales 50-60 vabatahtlikku, kes kolme tunni jooksul tegid prügist puhtaks Harku järve ja selle veeäärsed alad. Kokku koguti üle poole tonni prügi. Enamik prügist moodustasid autorehvid, klaas- ja plasttaara ning muu olmeprügi.

Let’s Do It World president Heidi Solba: “Veekogude reostus on kasvav keskkonnaprobleem maailmas. Paljudes riikides puudub täna endiselt prügikäitlussüsteem, mistõttu lükatakse prügi sageli kahetsusväärselt just jõkke, kust see jõuab merre. Reedel ellu kutsutava koristusaktsioonidega tõmmataksegi tähelepanu veekogude hoidmise vajadusele ning tuuakse kokku osapooli prügiprobleemile lahenduste leidmiseks.”

Koristusaktsioonid toimuvad kogu aasta vältel, mille tarvis saadab Eesti veespordivarustusetootja Tahe Outdoors erinevatesse maailma riikidesse 200 kajakki.

Maailmakoristus on ülemaailmne ühepäevane koristuspäev, mis eelmisel aastal kaasas 21,2 miljonit inimest 180-st riigist. Maailmakoristust koordineerib rahvusvaheline keskkonnaorganisatsioon Let’s Do It World, mille peakorter asub Eestis. Harku järve koristuspäeva partnerid – Vabariigi Presidendi Kantselei, Let’s Do It World, Roheline Kool, Haabersti Linnaosa Valitsus, Tahe Outdoors, Biobag, Harku Veemotobaas

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga