Home Politsei FOTOD I Merepäästeoskuste võistluse võitis PPA Mustvee kordoni meeskond
FOTOD I Merepäästeoskuste võistluse võitis PPA Mustvee kordoni meeskond

FOTOD I Merepäästeoskuste võistluse võitis PPA Mustvee kordoni meeskond

16. septembril toimusid Viinustul Eesti 8. merepäästeoskuste võistlused, kus osales 15 kutselist ja vabatahtlikku merepäästjate meeskonda.

2023. aasta merepäästeoskuste võistluse ühisstart. Foto: Reelika Riimand

Võistluse võitis Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) Mustvee kordoni meeskond. Teise koha saavutas Päästeameti Orissaare päästekomando ja kolmanda Kuressaare politseijaoskonna meeskond.

Foto: Reelika Riimand

Meeskondadel tuli rinda pista 15 erineva harjutuspunktiga, mis koosnesid nii teoreetilistest kui ka praktilistest ülesannetest. Punktid olid üles ehitatud nii Viinistu sadamas, merel kui ka Mohni saarel.

Foto: Reelika Riimand

Näiteks tuli päästa vette kukkunud inimesed, pakkuda esmaabi ja läbida takistusrada. Samuti pidid meeskonnaliikmed ennast proovile panema sidepidamises, tulekustutamises ja intervjuu andmises.

Foto: Reelika Riimand

Võistluse peakorraldaja Kristo Kotkase sõnul oli sel aastal osalemas palju vabatahtlikke ühinguid. „Selle võistluse eesmärk on saada uusi kogemusi ja samas meelde tuletada baasoskusi, mida merepäästjatel päriselus vaja läheb. Seetõttu on ka kõik võistluspunktid üles ehitatud reaalselt toimunud situatsioonidel. Merepäästjate tase läheb iga aastaga aina paremaks ja me saame kindlad olla päästjatele, kes merel appi tulevad,“ sõnas Kotkas.

Võistluse eesmärk on saada uusi kogemusi ja samas meelde tuletada baasoskusi, mida merepäästjatel päriselus vaja läheb.

Foto: Reelika Riimand

Võistlustel valiti kõikide osalejate seast ka parim meeskonnajuht, kelleks osutus Vjatšeslav Pertsev Mustvee kordonist.

2023. aasta merepäästeoskuste võistluse võitjad. Foto: Reelika Riimand

Ergutusauhinna pälvisid Hiiumaa Vabatahtlike Merepäästemeeste Seltsi (VSRU) päästjad, kes paistsid silma agaruse ja südikusega. Transpordiamet tõstis samuti esile Hiiumaa VSRU päästjad, kelle meeskonnal nähti suurt potentsiaali. Lisaks autasustas Transpordiamet parima juhi kategoorias Pärispea vabatahtlikke. Parimaks vabatahtlikuks ühinguks tulid Watergratt Pirita vabatahtlikud merepäästjad.