Avaleht Haridus FOTOD I Programmeerimiskooli kood/Jõhvi esimesed lõpetajad vallutavad edukalt IT-tööturgu
FOTOD I Programmeerimiskooli kood/Jõhvi esimesed lõpetajad vallutavad edukalt IT-tööturgu

FOTOD I Programmeerimiskooli kood/Jõhvi esimesed lõpetajad vallutavad edukalt IT-tööturgu

Eile tähistas programmerimiskool kood/Jõhvi oma esimeste õppijate ametlikku lõpetamist. Kooliprogrammi on praeguseks täismahus läbinud 45 õppijat – neist 39 kuuluvad kooli esimesse lendu ja kuus lõpetajat teise lendu, kusjuures viimased lõpetajad on programmi edukalt läbinud vähem kui ühe aastaga. Tööturule on sisenenud juba pea pooled esimeses lennus alustanud õppijatest.

Foto: kood/Jõhvi

Esimese lennuna 2021. aastal õpet alustanutest on lisaks 39 lõpetajale veel 83 õppijat oma õpinguid pikendanud ja plaanivad iseõppelise programmi lähikuudel lõpule viia. “Olulisemgi sellest, mitu inimest on ametlikult programmi lõpetanud, on meie jaoks nende panus IT-valdkonda ja hakkamasaamine töömaailmas,” ütles kood/Jõhvi talendijuht Liis Leidsaar.
“Hetkeseisuga on meie praeguseid ja endiseid õpilasi tööturule sisenenud 50 ringis ja see on meie jaoks tõeline edumõõdik.”

Enamik kooli kõrvalt IT-tööle läinutest on asunud tööle tarkvaraarendajate ja -inseneridena, kuid leidub ka projektijuhte, testimise ja tehnilise toe spetsialiste ning ettevõtjaid. “Koolist on juba välja kasvanud ka paar iduettevõttet, näiteks tehisintellekti arendav MindSee on praegu Ajujahi TOP 20 hulgas ja värbab aktiivselt teisi õpilasi enda juurde arendajateks tööle,” lisab Leidsaar.

Koolist on juba välja kasvanud ka paar iduettevõttet, näiteks tehisintellekti arendav MindSee on praegu Ajujahi TOP 20 hulgas.

Foto: kood/Jõhvi

“Meie lõpetajaid eristab tööturule sisenejate seas praktiliste projektide kogemus, oskus töötada tiimis ning enesedistsipliin,” kirjeldab Leidsaar omadusi, mida kood/Jõhvi programm lisaks kodeerimisele fokusseeritult arendab. “Rõõm on näha, et ettevõtted hindavad neid omadusi ja nüüdseks
on paljud kood/Jõhvi õppijad väärtuslik talent tehnoloogiavaldkonnas.”

Foto: kood/Jõhvi

Kooli kogemust kinnitavad ka kood/Jõhvi õpilasi palganud ettevõtted. Eesti ükssarviku Glia personalidirektori Leelia Rohumaa sõnul on koostöö kood/Jõhviga investeering järgmise põlvkonna IT-talentidesse. „Viimased poolteist aastat oleme olnud tunnistajateks ühe andeka noore õpilase märkimisväärsele arengule. Meie puhul on see tõestus sellest, et kood/Jõhvis õppivad inimesed ja nende oskused sobivad tehnoloogiaettevõte vajadustega. Selline koostöö rikastab nii meid ettevõttena kui tugevdab kogu IT-sektorit tervikuna,” rääkis Rohumaa, lisades, et nende koostöö kood/Jõhviga kindlasti jätkub.

Eelmisel nädalal startis kood/Jõhvi kolmas lend 215 uue õpilasega, kes valiti suvel välja 3600 kandidaadi seast.

Foto: kood/Jõhvi

Praeguse seisuga on koolis seega alustanud õpinguid 700 inimest 24 eri rahvusest. 11% neist on tulnud õppima põhihariduse baasilt, 58% on keskharidusega ja 31% omavad varasemat kõrgharidust. Naiste osakaalu tõstmine IT-sektoris on olnud kood/Jõhvi missiooniks alates kooli asutamisest ja praegu on naissoost õppijate protsent 30.